Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Gopas pořádá seminář o kryptografii

redakce 10.04.2013

Počítačová škola Gopas připravila seminář o vývoji používaných kryptografických systémů. Nebude jen historickým exkurzem pro ty, kdo se zajímají o kryptografii jako takovou, ale i fascinující cestou více než dvěma tisíci let lidských snah o udržení tajemství.

 

 

 

Současné kryptografické systémy jsou natolik složité, že je málokdo plně chápe. Ale vyvíjely se postupně, a sledujete-li jejich historii, dokážete lépe pochopit, proč fungují tak, jak je známe dnes. A bohužel, dnes a denně v praktické implementaci lze nacházet ty samé chyby, které byly vyvráceny jako nefungující už koncem předminulého století. Na semináři nebude sice bezprostředně řeč o praktických implementacích, ale bude rozhodně užitečný pro všechny, kteří mají o bezpečnost informací pečovat. Může v praxi pomoci při návrhu a zabezpečení vlastních systémů, které kryptografii využívají.

Lektor Michal Altair Valášek se ve své konzultační praxi často setkává s případy, kdy autoři při návrzích a implementaci vycházejí z představ, které jsou již více než sto let prokazatelně chybné. Postupný pohled na vývoj technologií umožní lépe pochopit, jak jsme došli k současným metodám, které jsou mnohdy pro běžného smrtelníka v podstatě nepochopitelné. A výhled do budoucna umožní připravit se na změny, kterými budou muset systémy projít, aby zůstaly dlouhodobě důvěryhodné i přes neúprosnost Mooreova zákona, podle kterého se každých 18 měsíců zvýší dostupný výpočetní výkon nových procesoru na dvojnásobek.

Termín konání semináře: 18. 4. 2013 (10-16h)

Pro koho je seminář určen: začínající administrátoři bezpečnosti, správci firewallu, auditoři bezpečnosti ICT, apod.

Místo konání a další informace:

Sál Aquarius, Microsoft, BB Centrum, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4 
Cena: 2 490 Kč (bez DPH)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme