Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hack telefonu s OS Android pomocí NFC chipu implantovaného v ruce

redakce 29.04.2015

Pomocí NFC chipu implantovaného do ruky dokáže hacker obejít ochrany telefonu s OS Android. Zdá se vám to šílené?

Biohacking byl až doposud jen předmětem teoretických úvah a sci-fi románů. Bývalý americký námořní poddůstojník a teď inženýr v APA Wireless Seth Wahle se ale rozhodl ho vyzkoušet v praxi. Za 40 dolarů koupil NFC chip používaný pro implantaci do zvířat, upravil ho a poté si ho zavedl do ruky, mezi palec a ukazováček. Výsledkem je schopnost hackingu chytrých telefonů s OS android.

V praxi probíhá útok tak, že chip zobrazí na blízkém telefonu zprávu obsahující odkaz. Pokud uživatel odkaz otevře, nainstaluje se do telefonu škodlivý kód, kterým může Wahle cizí telefon ovládat. To v praxi znamená, že stačí, aby mu někdo půjčil telefon, a během několika sekund ho ovládne.

Důležité také je, že tento typ útoku obchází většinu běžných zabezpečení chytrých telefonů. Jedinou možností jak se hacku zbavit je restart telefonu, ale i tento problém se nyní pokouší Wahle řešit. Za zmínku rozhodně stojí, že NFC chip je neviditelný jak pro běžné zabezpečovací prostředky (například kontroly na letištích), tak i pro speciální bezpečnostní kontroly – Wahle jich několik vyzkoušel ještě než odešel z armády. Jediný způsob odhalení je současnosti rentgen. Popisovanou technologii plánuje Wahle prezentovat na hackerské konferenci v Miami, která se koná v květnu tohoto roku.

2015-06-nfc2-nahled

Podrobnější informace včetně fotografií z implantace najdete na webu Forbes http://www.forbes.com/…roid-attack/.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme