Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz

redakce 22.01.2013

ASUS představil 24palcový monitor VG248QE Fast Gaming, jehož obnovovací frekvence je 144 Hz a má odezvou 1 ms (šedá-šedá). Hodí se především pro hraní her v rozlišení Full HD při velmi vysokých snímkových frekvencích.

Nižší míra rozmazání pohybu a kratší vstupní prodleva umožňují podle výrobce plynulejší vizuální zážitky, což ocení zejména hráči stříleček, závodních her nebo real-time strategií. Monitor VG248QE podporuje stereoskopickou technologii NVIDIA 3D Vision 2, takže ho využijí i hráči 3D her. Dalšími přednostmi jsou technologie Smart Contrast Ratio a Splendid Video Intelligence, které vylepšují kvalitu obrazu. Doporučená cena novinky je 8 490 Kč s DPH.

Monitor nativně podporuje snímkovovou frekvenci až 144 snímků za vteřinu (FPS), což zajišťuje plynulé hraní. VG248QE má odezvu 1 ms (šedá-šedá), což eliminuje stopy v obrazu a zajišťuje plynulé zobrazení. Monitor VG248QE snižuje úroveň rozmazání oproti konvenčním 60Hz displejům. O věrné barvy se stará technologie ASUS Splendid Video Intelligence, která nabízí celkem šest režimů – Standardní, sRGB, Krajina, Kino, Hra, Noční scéna - všechny přístupné pomocí speciálního tlačítka.

Novinka disponuje tlačítkem GamePlus se zaměřovačem na obrazovce a funkcemi časovače. Hráč si díky tomu může vybrat ze čtyř různých typů zaměřovače, který bude odpovídat hernímu prostředí, zatímco časovač zobrazuje uplynulý čas v real-time strategiích. Tyto nástroje umožňují hráčům trénovat a zlepšovat své herní dovednosti.

Monitor je kompatibilní se sadou NVIDIA 3D Vision 2 přes rozhraní DisplayPort a Dual-link DVI a podporuje až tři Full HD displeje. Porty DisplayPort, HDMI a Dual-link DVI-D se starají o konektivitu a kompatibilitu s řadou multimediálních zařízení, včetně Blu-ray přehrávačů nebo herních konzolí. Monitor má vestavěné 2W stereofonní reproduktory. Ergonomické provedení monitoru umožňuje nastavení pozorovacích úhlů pomocí naklonění, natočení, otočení do stran a nastavení výšky. K dispozici je i spona na stojanu monitoru pro uspořádání kabelů.

 

Technické parametry

 • Velikost obrazovky: 24 palců (61 cm) s poměrem stran 16 : 9
 • Rozlišení: 1920×1080
 • Obnovovací frekvence: 144 Hz
 • Doba odezvy: 1 ms (šedá-šedá)
 • Kontrastní poměr: 80 000 000 : 1
 • Pozorovací úhly: 170 stupňů horizontálně / 160 stupňů vertikálně
 • Možnosti obrazu: Technologie Trace Free II, Technologie Splendid Video Intelligence, přednastavený režim Splendid Video (Standardní / sRGB / Krajina / Kino / Hra / Noční scéna), Podpora HDCP
 • Porty: DisplayPort, HDMI, Dual-link DVI, 3,5mm PC audio vstup, 3,5mm konektor sluchátek
 • Zvuk: 2W stereofonní reproduktory
 • Nastavení pozice obrazu: Naklopení: +15° až –5°, Otáčení: ±45°, Pivot: 90° po směru hod. ručiček, Nastavení výšky: 0–110 mm
 • Držák na stěnu VESA: 100×100 mm

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud