Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní příslušenství z nové řady Strix

Pavel Trousil 14.11.2014

ASUS uvedl na český trh příslušenství z nedávno představené herní řady Strix. Mezi novinky patří sluchátka s audio stanicí Strix DSP, optická myš Strix Claw, mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro a podložka pod myš Strix Glide Control. 

Kapitoly článku


Strix DSP představují univerzální herní sluchátka (cena strix-dsp-gaming-headset-nahled 3599 Kč) vybavená výkonnými 60mm neodymovými měniči s velkými šestiúhelníkovými náušníky (v nejširším bodě o průměru 130 mm). Sluchátka doplňuje audio stanice typu plug-and-play. Ta nevyžaduje ovladače a přímo převádí nativní 7.1kanálový prostorový zvuk na virtuální 7.1kanálový prostorový zvuk, takže nedochází ke snížení kvality kvůli zpracování zvuku v počítači. Každý výstřel a krok je reprodukován věrně, aby byla iluze skutečného bojiště co největší.

Velké polstrované náušníky sluchátek Strix DSP zaručují pohodlí i při dlouhotrvajících herních akcích. Sluchátka mají navíc skládací konstrukci, díky níž je lze na cestách snadno přenášet. Audio stanice typu plug-and-play, která je součástí balení, umožňuje hráčům vychutnat si prostřednictvím připojení přes USB rozhraní věrný 3D prostorový zvuk s technologiemi Dolby Headphone a Dolby Pro Logic IIx. Audio stanice obsahuje vestavěný mikrofon, který aktivně potlačuje okolní hluk (ENC) a dokáže odfiltrovat až 90 % rušivých zvuků. Kromě toho zlepšuje srozumitelnost komunikace ve hrách s ostatními hráči. Díky speciálnímu přepínači výstupu reproduktorů je možné poslouchat zvuk z reproduktorů, aniž by bylo potřeba odpojovat sluchátka.

Strix DSP dokáže přizpůsobit svůj zvukový výstup tak, aby vyhovoval různým herním žánrům, včetně akčních stříleček (FPS), závodních her a her typu RPG. Hráč si vybere požadovaný zvukový profil a sluchátka okamžitě zesílí důležité zvukové detaily. Model Strix DSP je kompatibilní s počítači PC, Mac, herními konzolemi PlayStation 4 a mnoha smartphony a tablety.

Optická herní myš Strix Claw

Strix Claw (1 799 Kč) je herní myš navržená primárně pro akční hry (FPS). Optický snímač s nativním rozlišením 5000 dpi (bodů na palec) nabízí snímání 1:1 bez funkce vyrovnávání nerovného pohybu, což profesionální hráči vyžadují. Uživatelé mohou individuálně nastavit dpi zajišťující přesné snímání pohybu i jeho okamžité provedení. Pohyb je snímán rychlostí až 3,32 m/s s přesností nastavitelnou v krocích po 50 dpi. Myš je vybavena i tlačítkem pro okamžité snížení rozlišení, což umožňuje zamířit s výjimečnou přesností.

strix-claw-optical-gaming-headset-nahled

Strix Claw má celkem osm tlačítek, z nichž tři jsou nezávisle programovatelná. K přiřazení funkcí, příkazů nebo maker jednotlivým tlačítkům slouží software Strix, s jehož pomocí mají hráči všechny důležité příkazy na dosah ruky, protože je mohou provádět prostřednictvím myši Strix Claw namísto klávesnice.

Myš disponuje kvalitními spínači Omron D2F-01F japonské výroby. Spínače nabízí ve srovnání s konkurencí větší zdvih a zaručují plynulé klikání a dobrou odezvu, snižují svalové napětí a předchází brnění prstů při dlouhém hraní.

Ergonomické provedení myši Strix Claw určené pro praváky je vhodné zejména pro uchopení konečky prstů (ve stylu pařátu). Tvar myši garantuje mimořádné pohodlí při ovládání a zajišťuje přesný úchop, díky kterému mohou hráči provádět rychlé, přesné a jisté pohyby.

Mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro

Strix Tactic Pro (3 399 Kč) je mimořádně odolná mechanická klávesnice přinášející rychlou odezvu a nabídku různých typů spínačů Cherry MX v černé, modré, hnědé nebo červené barvě. Tyto kvalitní spínače mají životnost 50 milionů úhozů, čímž desetinásobně převyšují běžné klávesnice. Díky velmi příjemnému stisku a vynikající odezvě pomáhají hráčům zvýšit jejich hodnotu APM (počet akcí za minutu) na maximum.

strix-tactic-pro-nahled

U běžných klávesnic nemusí být při stisknutí několika kláves současně provedeny všechny funkce, což brání přesnému ovládání. Klávesnice Strix Tactic Pro využívá technologii N-Key Rollover (NKRO) přes rozhraní USB, která zajišťuje provedení funkce každé stisknuté klávesy. Jestliže uživatel potřebuje, aby se klávesnice chovala jako tradiční klávesnice, může k tomu využít spínač 6-Key Rollover (6KRO).

Novinka je rovněž vybavena 13 speciálními a snadno dostupnými makro klávesami, které umožňují rychlé a bezproblémové nastavení příkazů. Uživatel může přiřadit makra dokonce i klávesám F1–F8 a celkově tak má k dispozici až 21 příkazů, které lze provést stiskem jediné klávesy. Klávesa pro záznam makra v reálném čase navíc umožňuje uložení posloupnosti operací bez přerušení hry.

Spolu s myší Strix Claw nabízí klávesnice Strix Tactic Pro řadu softwarových nebo hardwarových režimů (typu plug-and-play), které přináší pokročilé možnosti přizpůsobení a snadnou instalaci pro hraní na cestách.

Herní podložka pod myš Strix Glide Control

Podložka pod myš Strix Glide Control (599 Kč) má texturovaný povrch opatřený silně tkanou látkou, který je vhodný pro hráče vyžadující jemné ovládání a maximální přesnost. Podložka je určena pro optické i laserové myši a má hrany odolné proti třepení, aby bylo dosaženo většího pohodlí a vysoké odolnosti.

strix-glide-control-nahled

 

Strix DSP

 

 • Pětipólový 3,5mm konektor sluchátek pro přenos zvuku bez přeslechů
 • 3,5mm sdružený mikrofonní/zvukový konektor pro chytrá zařízení a konzole PS4
 • USB konektor pro připojení počítačů PC a Mac
 • Neodymové měniče s průměrem 60 mm
 • Odpojitelný směrový mikrofon
 • Technologie potlačení okolního hluku s účinností vyšší než 90 %
 • Dolby Headphone, Dolby Pro-Logic IIx, sluchátkový zesilovač, zvukové profily pro hry

 

Strix Tactic Pro

 

 • Jeden pozlacený USB konektor
 • Plně mechanické spínače Cherry MX s životností 50 milionů úhozů
 • Jednotlivě podsvícené klávesy (oranžově) se čtyřmi úrovněmi nastavení
 • Až 21 programovatelných kláves (13 speciálních kláves pro makra + 8 přepínatelných kláves pro makra/funkce (F1–F8))
 • Ukládání maker v reálném čase
 • Dva režimy: režim hardwaru (typu plug-and-play) a režim softwaru
 • Herní režim (deaktivace klávesy Windows)
 • Režim makra (přiřazení maker klávesám F1–F8)

 

Strix Claw

 • Jeden pozlacený USB konektor
 • Optický snímač PMW3310DH-AWQT
 • 5000 dpi / 130 palců za sekundu
 • Hmotnost 110 g (bez kabelu)
 • Kabel 2 m
 • Kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8

Strix Glide Control

 • Rozměry 400×300 mm
 • Tloušťka 3 mm
 • Hmotnost 208 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud