Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hodinky Samsung Gear Live se systémem Android Wear

Michal Bareš 27.06.2014

Samsung představil hodinky Gear Live, které jsou prvním zařízením se systémem Android Wear. Hodinky v černém a vínovém provedení nabídnou Super AMOLED displej, odolnost proti prachu a vodě či snímač srdečního tepu. Na našem trhu se s nimi ale prozatím nesetkáme.

web-gear-live-wine-red-4-nahled

Samsung Gear Live

Chytré hodinky Samsung Gear Live jsou vybavené Super AMOLED displejem s jasným a ostrým podáním barev. Nabízejí snadné přizpůsobení ciferníku a okamžitý přístup k budíku pomocí jediného doteku. Hodinky Gear Live splňují stupeň krytí IP67, takže jsou chráněné před prachem a vodou. Ti, kteří dbají o své zdraví a kondici, ocení vestavěný snímač srdečního tepu, který je propojený s několika fitness aplikacemi.

Systém Android Wear

Hodinky Gear Live pracují s operačním systémem Android Wear. Široká škála Android aplikací umožňuje sledovat nejnovější příspěvky a aktualizace ze sociálních sítí, novinky z preferovaných aplikací pro chatování a pravidelná oznámení z aplikací o nakupování nebo třeba o aktuálním zpravodajství. Novinka nabízí nové intuitivní hlasové ovládání − stačí říci „Ok Google“ a pak pokládat otázky typu: „V kolik hodin je odlet mého letadla?“, „Jaké je skóre zápasu?“ nebo příkazy pro přivolání taxi, odesílání textu, rezervaci restaurace či nastavení budíku. Gear Live může být spárován s jakýmkoliv zařízením se systémem Android 4.3 a vyšším.

web-gear-live-wine-red-7-nahled

Samsung Gear Live

„Samsung je průkopníkem v rychle se rozvíjejícím odvětví nositelných zařízení. Díky dlouhodobé a úzké spolupráci se společností Google jsme úspěšně začlenili funkce Android Wear do Gear Live. Jsem přesvědčený, že Samsung společně s Googlem podpoří růst trhu chytrých nositelných zařízení, která pozitivně ovlivní životy spotřebitelů,“ řekl JK Shin, prezident a generální ředitel IT a mobilní divize Samsung Electronics.

„Smyslem nově uváděných hodinek Gear Live s Androidem Wear je nabídnout lidem lepší přístup k užitečným informacím v okamžiku, kdy to potřebují, a doslova na první pohled. Jsme velmi rádi, že můžeme při uvedení této novinky úzce spolupracovat se společností Samsung. Díky baterii s celodenní výdrží a živému zobrazení přinášíme ještě chytřejší nositelné zařízení,“ řekl Sundar Pichai, Senior Vice President, Android, Chrome & Apps společnosti Google.

Gear Live bude dostupný v černé a vínové barvě s možností výměny pásku. Standardní šířka výměnného pásku je 22 mm. K dostání bude na objednávku přes Google Play Store (play.google.com/devices). Prodej na českém trhu se zatím neplánuje. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud