Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Hodně fotíte a dochází vám místo na Disku Google? Máme rychlé a bezplatné řešení

Michal Bareš 01.07.2023

V poslední době začíná uživatelům docházet místo na bezplatném Disku Googlu. Pokud vám většinu místa zabírají fotografie a videa a nechcete platit za 100GB prostor, máme pro vás jednoduché, rychlé a bezplatné řešení, které vám zabere jen pár minut.

Kapitoly článku

Je to následek zrušení bezplatného ukládání fotografií v nižší kvalitě, které Google zavedl před pár lety a také toho, že aplikace Google Fotky nyní v defaultním nastavení ukládá fotografie v originální kvalitě.

Zaplatit za větší prostor na Disku Google je samozřejmě čestné a sportovní, ale na druhou stranu se ani Google nezachoval úplně čistě a to, co dlouho nabízel uživatelům zdarma, najednou zpoplatnil a ani nijak hlasitě neoznámil, že aplikace Google Fotky najednou v základním nastavení (a po každé aktualizaci) začala ukládat fotky v originálním velkém rozlišení.

google-disk

Málo místa na Disku Google? Pokud hlavně fotíte, máme snadné řešení, obr.: rozhraní Nastavení OS Android

Většina uživatelů, kteří fotí na 10 až 12 Mpx, si docházejícího prostoru na Disku všimne až za čas, ale například majitelé smartphonů s 200MPx snímačem, kteří rádi experimentují s nativním rozlišením fotoaparátu, jej mohou zaplnit doslova během pár dní.

new-project-1

Jednoduché vytvoření druhého uživatele vám vyřeší problém s docházejícím Diskem Google, obr.: rozhraní Nastavení OS Android

Vytvořte na telefonu druhý účet

Existuje jednoduché řešení, které ani není tak moc “přes ruku”. Smartphony s Androidem mohou pracovat s více uživatelskými účty a dokáží mezi nimi rychle přepínat. Pokud tedy ke svému primárnímu Google účtu do telefonu přidáte další účet (s volným 15GB prostorem na Disku Google), můžete vesele fotit dál. Přepnutí mezi účty zabere necelé dvě sekundy. Pak už stačí jen sdílet fotogalerii druhého účtu s vaším primárním účtem a snímky pořízené pod jiným uživatelem okamžitě uvidíte i v aplikaci Fotky na primárním zařízení.

Přiřazení dalšího účtu do smartphonu je snadné a rychlé. Stačí v “Nastavení” zvolit položku “Uživatelé a účty” a v ní aktivovat možnost “Více uživatelů”. Poté již stačí ťuknout na možnost “Přidat účet” a následuje klasické přihlášení nového uživatele, jaké známe při nastavování nového telefonu. Můžete si zvolit jazyk i zemi, poté zadáte uživatelské údaje druhého účtu (pokud druhou adresu nemáte, můžete si ji v tomto okamžiku vytvořit) a můžete i zvolit přihlášení otiskem prstů.

new-project-2

Druhý účet má dostatek místa na Google Disku, obr.: rozhraní Nastavení OS Android

A fotografie z druhého účtu sdílejte s primárním

Jakmile druhého uživatele přidáte, v aplikaci Google Fotky nastavte sdílení všech fotografií s vaším primárním účtem. Zpětné sdílení fotografií z primárního účtu můžete, ale nemusíte zapínat. Fotografie se vám nyní budou zobrazovat ve složce “Sdílené” i v aplikaci nebo na stránce Google Fotky vašeho primárního účtu. Google vás ještě upozorní, že tyto fotografie se nebudou datově započítávat do vašeho primárního účtu.

new-project-3

Teď už stačí jen nastavit sdílení fotografií s primárním účtem, přepínání mezi účty zabere dvě sekundy, obr.: rozhraní Nastavení OS Android

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud