Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Hodnota 750 milionů USD: policie dopadla celosvětově nejznámější síť obchodující s herními cheaty

Jiří Palyza 06.04.2021

Čínské úřady zasadily velký úder tamnímu podsvětí herní scény. V úzké spolupráci s vydavatelem se jim podařilo zatknout jednoho z největších programátorů cheatů na světě.

Čínským úřadům se povedlo rozbít jednu z největších podvodných skupin na světě. Podle informací čínských médií policie na případu pracuje společně s technologickou společností Tencent, a to od března loňského roku. Při rozsáhlé razii bylo zabaveno mnoho luxusních sportovních vozů, a také značné množství kryptoměny. V digitálních peněženkách podvodných prodejců bylo údajně nalezeno celkem 46 milionů USD.

V porovnání s celkovými příjmy podvodných aktivit je to ale zanedbatelné procento. Denně si provozovatelé prostřednictvím podvodných programů údajně přišli na přibližně 10.000 USD. V průběhu několika posledních let tímto způsobem aktéři získali přibližně 764 milionů USD. Programy například poskytovaly neoprávněné výhody v online hrách nebo otevíraly přístup ke vzácným předmětům.

Cheaty na smartphonu

cheaterring

Velkou část trhu tvoří zejména cheaty pro mobilní hry. | Zdroj: amrothman/Pixabay

Skupina se údajně zaměřovala především na oblíbené mobilní hry. Přestože se objevily i cheaty pro velké počítačové hry, jakými jsou například Valorant nebo Overwatch, většina podvodných aktivit se týkala cheatů pro smartphony. Zejména v Číně je tato oblast výrazně větší, než v jiných částech světa.

Čínské úřady zdůraznily, že se jedná zatím pouze o první úder proti tvůrcům podvodných cheatů. V budoucnu plánují další vyšetřování a zatčení možných aktérů. Na západě je podobný postup spíš vzácností. V boji proti podvodným programátorům jsou vydavatelé a vývojáři často nuceni postupovat samostatně.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud