Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hokejoví fanoušci málem strhli internet

Pavel Trousil 27.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Fandit a sledovat včerejší zápas Česko-Švýcarsko chtěl snad každý. A tak internet praskal ve švech. Například rekordní provoz ve své síti zaznamenala společnost O2. Datový provoz v rámci hokejového šampionátu totiž dosáhl ve finále k 3 Tb/s.

Operátor O2 zaznamenal ve své síti během utkání o nejcennější medaili mezi Českem a Švýcarskem špičku datového přenosu. K té došlo ve 22:40 a provoz se zastavil těsně před hranicí tři terabitů za sekundu. 

Diváci si mohli hokej v nejvyšší kvalitě vychutnat na všech typech zařízeních – jak mobilních, tak i v rámci pevné sítě. A zájem byl obrovský. Oproti loňskému šampionátu jsme zaznamenali nárůst provozu v síti o 40 %, pokud bychom srovnávali s mistrovstvím světa v ledním hokeji v roce 2022, pak mluvíme o nárůstu provozu dokonce o rovných 100 %," vysvětluje Tomáš Křešťák, ředitel pro fixní produkty a inovace v O2 a doplňuje, že díky O2 mohla mistrovství sledovat každá pátá domácnost v Česku.

data
Datový provoz v síti O2 během hokejového utkání Česko-Švýcarsko.
Zdroj: O2

Na datovém provozu je dokonce vidět, kdy se našim dařilo. „Pravidelně sledujeme změny v chování uživatelů. Na grafech jsou vidět jednotlivé třetiny i reklamní přestávky, kdy třeba vidíme nárůst provozu na sociálních sítí. Je znát odliv diváků, když delší dobu nepadá gól i to, jak se rychle vracejí, když se skóre otáčí. A vidíme i absolutní špičku, která nastala v neděli přesně ve 22:40, tedy těsně před koncem zlatého zápasu, kdy na hokej přepnuli i ti, co běžně nekoukají, aby si s národním týmem užili nadšení a vítěznou atmosféru," říká Tomáš Křešťák.

Zdroj: O2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud