Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP transformuje nabídku serverů do jediné platformy

redakce 08.12.2011

Projekt „Odyssea“ mění současné představy o budoucí podobě serverových řešení zajišťujících běh kritických podnikových aplikací.

Kapitoly článku

Projekt je založen na nových vývojových plánech, které sjednotí serverové architektury UNIX a x86 a zpřístupní tak vysokou dostupnost, špičkový výkon a unikátní svobodu výběru v jediné serverové platformě pro kritické podnikové aplikace.

Podniky a organizace vyžadují stále větší zpřísnění dohod o úrovni poskytovaných IT služeb pro své nejnáročnější aplikace, a zároveň se snaží optimalizovat využití IT rozpočtů i zdrojů s cílem zlevnit IT provoz. Vzniká tak potřeba zkombinovat dostupnost a odolnost unixové platformy se všeobecnou známostí a cenovou efektivitou takzvané „industry-standard” platformy reprezentované architekturou x86.

S využitím pokročilé technologie modulárních řešení HP BladeSystem vyvíjí HP nové platformy, umožňující zákazníkům vybrat jedno řešení, které bude nejlépe vyhovovat požadavkům jejich organizace.

Blade servery „DragonHawk“ mají umožni vedle kritických podnikových aplikací běžících v prostředí HP-UX na blade serverech s procesory Intel Itanium zároveň zpracovávat úlohy v prostředí Microsoft Windows či Red Hat Enterprise Linux na blade serverech s platformou Intel Xeon ve stejném šasi Superdome 2.

Rozšířením konvergované infrastruktury HP umožní zákazníkům využívat systémy Linux a Windows pro:

  • Zvýšení škálovatelnosti systémů x86 nasazením serverů „DragonHawk“ s 32-procesorovými paticemi.
  • Zvýšení spolehlivosti a flexibility prostřednictvím dvou-, čtyř- a osmi-paticových škálovatelných x86 „HydraLynx” blade serverů.
  • Zvýšení dostupnosti kritických linuxových aplikací prostřednictvím řešení HP Serviceguard.
  • Vylepšení flexibility a dostupnosti systémů x86 díky technologii HP nPartitions (nPars), která zajišťuje rozdělení systémových zdrojů napříč vícenásobné nebo proměnlivé zátěži.
  • Posílení nepřetržitosti provozu díky nástroji HP Analysis Engine pro x86 zabudovaným v systémovém firmwaru, který jde dále než jen k pouhému reportování chyb.
  • Zvýšení spolehlivosti a odolnosti x86 systémů využitím řešení HP Crossbar Fabric.
  • Dosažení vyšších úrovní dostupnosti s využitím služeb HP Mission Critical Services.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud