Přejít k hlavnímu obsahu

HPE GreenLake přináší konkurenční výhodu v podobě flexibilního IT

redakce 05.08.2021

Stále více zákazníků objevuje benefity, které jim poskytuje outsourcing kompletního IT jako služby. HPE GreenLake je nástroj, který firmám v rychle se měnícím světě technologií umožní mít své IT kapacity stále pod kontrolou a pružně reagovat na změnu potřeb.

Jaké jsou jeho klíčové výhody? 

HPE GreenLake zabraňuje stavbě předimenzovaných IT systémů

Služba HPE GreenLake eliminuje odvěký problém zákazníků, kteří pro své on-premise řešení pro jistotu nakupují přemrštěnou výpočetní, úložnou i síťovou kapacitu. 

Podle odborníků z HPE zákazníci v průměru využívají 45 % svých IT kapacit, což znamená, že celých 55 % zůstane nevyužito. Důsledkem je obrovské množství promarněného kapitálu, který by se dal využít na smysluplnější investice. U zákazníků, kteří vyměnili klasické on-premise řešení za HPE GreenLake, sledují zástupci HPE v průměru 22–30% úsporu.

HPE GreenLake zákazníkům nabízí detailní analýzu spotřeby dat 

Integrovaný nástroj pro monitoring spotřeby každý měsíc vyhodnocuje spotřebu daného IT systému. Zákazník má neustálý přehled o tom, kolik zdrojů spotřebuje a na kterých místech je spotřebovává. Dozví se také, kolik zdrojů bude pravděpodobně konzumovat v budoucnu. Správa spotřeby tedy poskytuje kompletní data o prostředí. 

HPE GreenLake urychluje IT rozšiřování potřebných zdrojů

Služby GreenLake zákazníkům umožňuje vyhnout se až několikaměsíčnímu čekání na nákup a dodání nových IT zařízení. HPE zůstává vlastníkem veškerého hardwaru na pracovišti zákazníka a dle aktuálních potřeb tento hardware obměňuje. Díky pravidelnému vyhodnocování skutečné spotřeby je vždy možné vybavení rychle obměnit, neboť u každého zákazníka se počítá s určitou rezervou na navýšení. Za tuto rezervu přitom zákazník platí až ve chvíli, kdy ji začne skutečně využívat. Pokud zákazník začne spotřebovávat více kapacity, služba HPE GreenLake je připravena na to rychle reagovat. Zákazník už není závislý na dodacích lhůtách a zásobování dodavatelů. 

S HPE GreenLake je hardware a software stále v ideální konfiguraci 

Komplexní služba GreenLake zahrnuje hardware, software i další služby, jako jsou cloudová úložiště nebo zákaznický servis. Nehrozí situace, že stávající hardware přestane odpovídat požadavkům aplikací nebo že dojde prostor pro ukládání dat.  GreenLake nabízí celistvý balíček IT řešení, které odpovídá konkrétní klientské specifikaci, a díky jeho komplexnosti je snazší i péče o IT bezpečnost.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud