Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC představilo nový One (M8)

Michal Bareš 25.03.2014

HTC dnes představilo novou verzi modelu One (M8), pětipalcového smartphonu s FullHD rozlišením, 4jádrovým procesorem Snapdragon 801, 2 GB RAM, 16 až 32 GB interní paměti, 2600mAh baterií, Androidem 4.4 s nadstavbou Sense 6 a hmotností 160 gramů. 

web-htc1-hlavni-nahled

HTC One (M8)

Nový HTC One (M8) má kovové tělo, 5palcový displej s Full HD rozlišením a při pohledu na specifikace i velmi slušnou výbavu. V okamžiku, kdy jsme dostali tiskovou zprávu, ale ještě nebyly informace o ceně.

Telefon bude rozhodně bojovat o nejvyšší příčky našich dlouhodobých testů. Výbavou se vyrovná „vlajkovým lodím“ ostatních výrobců, ale v podstatě nás ničím nepřekvapil. Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 Krait s frekvencí 2,3 GHz je dnes běžnou součástí špičkových telefonů, podpora 4G LTE je v této kategorii v podstatě nutností a Android 4.4 jsme už také viděli. Zajímavá bude nová verze uživatelské nadstavby Sense 6, která je podle výrobce kompletně přepracovaná, má mít čistší vzhled, přizpůsobitelné barevné motivy a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. Rozměry zařízení jsou 146,4×70,6×9,35 mm a hmotnost podle výrobce činí 160 gramů. Integrovanou paměť je možné rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 128 GB a podle výrobce vyžaduje nano SIM kartu.

Nový HTC One (M8) má být vybaven duálním fotoaparátem s technologií UltraPixel, dvojitým bleskem a nahráváním videa ve full HD (1080p). Duo Camera disponuje snímačem hloubky a v kombinaci s technologií UltraPixel zachytí hloubku snímku do posledního detailu. Přední širokoúhlá pěti megapixelová čočka zajistí dostatečně kvalitní „selfie“ fotografie. Rozšířeny jsou i uživatelské možnosti úpravy fotografií pomocí celé škály filtrů a efektů.

Podle výrobce je fotoaparát schopen zachytit ostrý snímek okamžitě po aktivaci závěrky, a to v intervalu 300 milisekund. Pokud je třeba blesk, inteligentní LED Dual Flash sám automaticky vybere přesný tón a intenzitu světla pro zachycení přirozených tónů pleti. Telefon je vybaven systémem Image Match, což má být vizuální vyhledávací nástroj, který automaticky přenáší všechny fotografie obsahující konkrétní předmět do jednoho alba. HTC One (M8) také integruje mód Slow Motion, který umožňuje nejen pořizování zpomaleného videa ve full HD, ale zároveň dovoluje zpomalit určité části videa pro lepší vyniknutí a dramatický efekt.

Telefon podporuje ovládání prostřednictvím čidel a pohybu a prý je možné ovládat jej jen s pomocí gest a bez dotyku obrazovky. Funkce Auto Answer umožňuje přijmout hovor pouhým přiložením telefonu k uchu. Dvojí poklepání prstem pro změnu odemkne nebo zamkne displej a mnoho dalšího.

Výrobce se zaměřil i na výdrž telefonu, který má mít v porovnání s minulým modelem o 40% delší výdrž. V režimu s názvem extrémní úspora energie pak prý vydrží plně nabitý telefon v provozu 14 dní, přičemž stále dovolí telefonovat, psát zprávy nebo přijímat emaily. Při aktivaci režimu během používání vydrží telefon 60 hodin v pohotovostním režimu při 20 % baterie, 30 hodin při 10 % baterie a 15 hodin při 5 % baterie. 

web-htc18-nahled

HTC One (M8)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme