Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Huawei P50: čínský výrobce smartphonů ukazuje neobvyklý design fotoaparátu

Jiří Palyza 09.06.2021

Firma Huawei nabídla první pohled na nový špičkový model P50. Zaměřuje se u něj především na jeho nezvyklé řešení fotoaparátu, které ovšem nijak neubírá na jeho špičkové kvalitě.

V rámci své velké prezentační akce Huawei představil první fotografie nového modelu P50. Hlavní téma akce sice bylo jiné – nový operační systém pro smartphony, HarmonyOS – ale čínský výrobce si nenechal ujít příležitost a představil novou generaci svého vrcholného modelu smartphonu. První snímky se soustředí především na novou koncepci řešení fotoaparátu a je toho opravdu hodně k vidění.

Fotoaparát modelu P50 je řešený netypicky: má dvě sestavy prvků, umístěné nad sebou. První z nich obsahuje tři objektivy, zatímco druhá jeden objektiv a další doplňkové senzory.

Huawei P50: výroBce se stále drží zpátky

huaweip50

Vzhledem k současnosti nejběžnějším řešením je fotoaparát zařízení P50 řešen netypicky a mohl by být výjimečný. | Zdroj: Huawei

Designově jsou oba kruhové prvky spojeny výstupkem na zadní straně těla smartphonu, takže při pohledu na celou sestavu fotoaparátu se nelze ubránit podobnosti k dvouplotýnkovému vařiči. Vedle fotoaparátu je stále uvedeno logo Leica. Není to tak dávno, kdy se objevily první informace o tom, že specializovaná firma v oblasti fotoaparátů s Huawei ukončí spolupráci. Huawei P50 by tak mohl být posledním smartphonem s těmito objektivy.

Zástupci Huawei prozatím neupřesnili, kdy se Huawei P50 dostane na trh. Uvedení novinky do prodeje bylo prozatím odloženo na neurčito. Čínský koncern chce mít jistotu, že při uvedení na trh bude k dispozici dostatek zařízení. Obchodní embargo USA ale tento plán příliš neusnadňuje. Kromě toho by na P50 měl běžet také systém HarmonyOS, který se bude muset do té doby řádně otestovat a osvědčit. Jeho uvolněná verze je zatím ve fázi vývojářské verze beta.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme