Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hybridní vysílání na televizorech Samsung

redakce 13.08.2012

Hybridní širokopásmové HbbTV (neboli Hybrid Broadcast Broadband TV) vysílání propojující televizi s internetem nabízí velké množství užitečných i zábavných aplikací. Společnost Samsung nyní nabízí u některých svých modelů televizorů (Smart TV vyrobené v roce 2012) českým spotřebitelům možnost HbbTV přijímat.

HbbTV  je na našem území dostupné díky České televizi, která jej zatím jako jediná podporuje u všech svých čtyř kanálů (ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4). Vysílání hybridních služeb zahájila Česká televize v květnu 2012.

Hybridní televize slučuje na jedné obrazovce výhody běžného televizního vysílání s neomezenými možnostmi příjmu internetového obsahu. Informace, jako jsou texty, fotografie, audio nebo video, jsou synchronizovány s vysílaným pořadem a mohou být přenášeny ve výřezu obrazovky, zatímco divák současně sleduje svůj oblíbený televizní pořad. Například při sledování sportovního zápasu si uživatel aplikace může průběžně vyhledávat výsledky jiných utkání, v určitých televizních pořadech je také možné prostřednictvím služby hlasovat nebo soutěžit. Využití je skutečně široké a navíc jednoduché – vše lze ovládat pouze dálkovým ovladačem.

A co konkrétně tedy nabízí služba HbbTV České televize? „Je to především vylepšený teletext, který se zde nazývá superteletext. Pro uživatele je pohodlné také to, že se aplikace graficky podobá internetovým stránkám a on se pak pohybuje ve známém prostředí,“ vysvětluje Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV společnosti Samsung.

Pro příjem HbbTV musí uživatelé splnit několik základních podmínek. Je nutné vlastnit televizor Samsung Smart TV roku výroby 2012, mít televizor připojen k internetu pomocí LAN kabelu nebo WiFi a dále je třeba přijímat programy České televize prostřednictvím pozemního či satelitního vysílání. Pro aktivaci samotné služby je potom nutné mít nejnovější firmware, stáhnout si aplikaci v rozhraní Smart Hub a jednorázově ve dvou jednoduchých krocích službu aktivovat. Detailní popis postupu při aktivaci i veškeré další informace spojené se službou HbbTV naleznete ZDE.

Služba HbbTV doplňuje nabídku Samsung Smart TV, kde jsou už nyní dostupné zahraniční a více než desítka lokálních aplikací. Mezi nimi například videopůjčovna TopFun, kterou doplní VOYO z produkce TV NOVA, zpravodajská aplikace iDNES, streamovaná hudební televizi Óčko či rozhlasové stanice Evropa 2 a Frekvence 1.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud