Přejít k hlavnímu obsahu

IFA ve znamení 3D

redakce 02.09.2010

Již zítra, v pátek 3. září, se v Berlíně otevřou brány veletrhu IFA, na kterém můžeme čekat ty nejžhavější novinky z oblasti domácí zábavy; nejviditelněji na poli televizorů — již loni byly představeny první 3D obrazovky, a letos se těšíme na mnoho nových modelů — na obrovské úhlopříčky, různé technologie zobrazení a na neotřelá provedení designerská. televize, televizor, Internet, video, iPad, tablet PC

Vedle výrobců zavedených, jako jsou Sony, Samsung nebo Philips, uvedou se i výrobci zcela noví a dosud neznámí, například tchajwanský Hannspree.

Ale co 3D obsah?

Nadšenci již vědí, že od června je v kabelové síti UPC dostupno 3D vysílání na stanici HD+ (provozované společností Sat Plus); 3D pořady prozatím běží třikrát denně.
Pro videonadšence se objevuje poprvé jakž takž zaplatitelná 3D HD videokamera — Panasonic HDC­‑SDT750 za zhruba 1400 euro.

Připojení k Internetu

Televizor s připojením k domácí síti a k Internetu už novinkou není, výrobci se však snaží poskytnout internetový obsah zvlášť televizorům uzpůsobený, anebo alespoň různé služby doplňkové. Je to logické: sedíte‑li na gauči, v ruce dálkový ovladač a před sebou velkou obrazovku, máte jiné potřeby a jiná očekávání, než když sedíte u počítače. Před televizorem očekáváte zábavu, a obsah je potřebí i jinak uspořádat. Celou obsahovou platformou zvlášť navrženou pro internetový televizor má být Philips Net TV.


Samsung Galaxy Tab ve srovnání s mobilním telefonem Samsung
Úsvit počítačů tabletových?

Tabletové počítače byly i před iPadem — a skoro nikoho nezajímaly. Pak přišel Apple, a jak to umí jen tato firma a Steve Jobs, spustil světovou lavinu zájmu, že ani nestíhá vyrábět, aby pokryl poptávku. Ostatní možní výrobci však stranou zůstat nechtějí, a tak své tablety představí také MSI, Viewsonic, Samsung i další; jako operační systém se u nich uplatňuje buďto Android od Googlu, anebo Windows 7.

Zařízeními blízkými tabletům jsou jednoúčelové čtečky vybavené zvláštním displejem přezdívaným „digitální papír“, a v Berlíně se těšíme i na ně.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud