Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Imagine Cup 2010 vyhrál projekt, který pomáhá i na Haiti

redakce 04.05.2010

České finále studentské soutěže Imagine Cup 2010 do které se letos přihlásilo přes 600 českých studentů vyhrál projekt GINA (Geographical Information Assistent), který pomáhá i na Haiti.

Kapitoly článku

Microsoft letos již poosmé vyhlásil vítěze národního kola studentské soutěže Imagine Cup 2010, jehož téma letos zní „Představte si svět, kde technologie řeší největší problémy dneška“. V kategorii Softwarový návrh vyhrál projekt GINA (Geographical Information Assistent), který navrhli

a zrealizovali studenti Zbyněk Poulíček, Boris Procházka a Petra Bačíková z Fakulty informačních technologií na VUT Brno. Jako odměnu si každý člen týmu odnesl herní konzoli Xbox 360, Windows phone a poukaz na mezinárodní finále, které proběhne 3. – 8. července ve Varšavě.

Na druhém a třetím místě se umístili Libor Weigl s projektem GTD aplikace pro Windows Mobile a Jiří Miklósy s projektem 3D Image Viewer for Windows Mobile with Facebook.

Vítězný systém GINA již testují záchranáři na Haiti

GINA představuje inovativní softwarový systém pro mobilní zařízení, který umožňuje orientaci v náročném terénu, lepší spolupráci týmů a efektivní výměnu zeměpisných informací. Konkureční výhodou vítězného řešení bylo i to, že je již nasazen přímo v praxi. Čeští záchranáři ho v pilotním provozu využívají při své práci na Haiti, které bylo před pár týdny postiženo zemětřesením.

Speciální ocenění v kategorii Herní návrh

Microsoft mimořádně udělil speciální ocenění i v kategorii Herní návrh, ve které zvítězil tým Puellae. Jako jediný se dokázal poprat s mezinárodní konkurencí a postoupil za Českou republiku do druhého kola soutěže. Projekt Lenky Vlkové, Hany Vrzákové a Adély Wiederlechnerové, NanoHeal, je zpracován formou naučné hry, jejímž cílem je vyléčit pacienta trpícího malárií, HIV/AIDS či dalšími nemocemi pomocí nanotechnologií.

České úspěchy

I přes silnou mezinárodní konkurenci obsazují české týmy každoročně přední místa v celosvětovém finále. Lukáš Perůtka loni dokázal naprogramovat nejlepšího robota na světě, Imrich Živčák skončil v kategorii roboti a algoritmy v nejužším finále. Projekt HOPE týmu The Monkey Wrench Gang se v kategorii softwarový návrh probojoval mezi 12 nejlepších na světě a ještě k tomu získal ocenění veřejnosti People’s Choice Award.

O soutěži Imagine Cup

Soutěž Imagine Cup je celosvětová technologická soutěž s dlouholetou tradicí určená pro studenty středních a vysokých škol. Microsoft se jejím prostřednictvím snaží inspirovat mladé lidi
k využívání informačních technologií a k přemýšlení o světě kolem nás. Studenti se mohou přihlásit do jedné z pěti kategorií, z nichž Softwarový návrh je jako jediný vyhlašován i na národní úrovni. V dalších čtyřech týmy již od začátku soutěží on-line dohromady se všemi celosvětovými konkurenty a do mezinárodního kola postupují jen ti nejlepší. Více informací o soutěži Imagine Cup je k dispozici na adrese www.imaginecup.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud