Přejít k hlavnímu obsahu

iMyFone Umate Pro 5.1

Martin Kučera 23.07.2018

Apple si za kapacitu paměti iPhonů a iPadů nechává dobře zaplatit. Program iMyFone Umate vám pomůže uvolnit cenné místo v úložišti vašeho zařízení. ("Plná verze - Chip 08/2018.")

Dochází vám v iPhonu místo pro nové aplikace, muziku či filmy? Uvolněte maximum jeho kapacity kompresí fotek a odstraněním zbytečných dat.

Aplikace iMyFone Umate automaticky rozpozná iPhone či iPad připojený k počítači a ukáže, kolik GB z celkové kapacity připojeného zařízení zbývá volných. Jedním kliknutím pak zahájíte kompletní skenování paměti zařízení. Výsledkem je přehled dat, která lze smazat, a vypočtení kapacity zabrané fotkami, které umí program zkomprimovat, a aplikacemi, které lze přímo odinstalovat. Smazat můžete například záznamy o chybách aplikací a iOS, dočasná data stažená z internetu i dalších soubory ve vyrovnávací paměti zařízení. Zajímavá je ale především funkce komprese fotek, které mohou často zabírat opravdu značnou část úložiště mobilního zařízení. Program iMyFone Umate přitom slibuje uvolnění až 75 % místa zabraného fotkami, bez vlivu na jejich kvalitu. Mnoho místa uvolní i odinstalování nepotřebných aplikací, které lze provést přímo v programu iMyFone Umate.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Program je k dispozici i pro počítače Apple s macOS X 10.7 a novějším.

Plnou verzi programu iMyFone Umate Pro 5.1 můžete po instalaci a registraci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku včetně aktualizací. Běžná cena licence programu je asi 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Analýza obsahu zařízení s iOS zabere programu iMyFone Umate jen několik okamžiků. Tlačítkem »Clean« můžete následně odstranit z jeho paměti zbytečná a dočasně uložená data. Nezapomeňte opakovaně provést analýzu a čištění po odinstalování nepotřebných aplikací – aby zmizely skutečně i se všemi pozůstatky. Na displeji iPhonu či iPadu byste po zkomprimování fotek v úložišti neměli poznat žádný velký rozdíl. Snímky se komprimují všechny najednou – nelze tedy určit, které fotky projdou kompresí a které nikoli. Také to je důvod, proč je vhodné zazálohovat si originály všech fotek do počítače nebo cloudového úložiště. Odinstalování většího počtu nepotřebných aplikací uvolní cenné místo v paměti mobilního zařízení, ale provádět jej přímo v iPhonu či iPadu není ani zdaleka tak pohodlné, jako hromadná odinstalace v prostředí iMyFone Umate. V přehledu instalovaných aplikací stačí jen označit ty, které se již nechystáte používat, a kliknout na »Remove«.

Během optimalizace velikosti fotek uložených v iPhonu či iPadu je iMyFone Umate nejprve přesune do počítače, ke kterému je mobilní zařízení připojeno, zde je zkomprimuje a následně je opět přesune zpět do paměti smartphonu či tabletu. Zkomprimované snímky na první pohled od originálů asi nepoznáte, přesto vám ale doporučujeme, zvlášť pokud budete chtít snímky tisknout nebo je dále upravovat, uložit si snímky do počítače v původní podobě. Kopie upravené programem iMyFone Umate vám pak mohou sloužit pro prohlížení na displeji mobilního zařízení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme