Přejít k hlavnímu obsahu

Inkognito režim pro Windows 11

redakce 17.06.2022

Také nejnovější operační systém od Microsoftu rád čmuchá ve vašich osobních datech a soukromí a hlásí svému výrobci spoustu dat

Chip 07/22:  Systémy Windows 11 i předchozí Windows 10 shromažďují velké množství údajů o způsobech používání počítače. Microsoft má neukojitelný apetit po datech. Například podle německého Spolkového úřadu pro informační bezpečnost (BSI) se v „analýze telemetrie“, která je stále zaměřena konkrétně na Windows 10, Microsoft zajímá o „údaje o výkonu systému, údaje shromážděné v případě chyb, jako jsou pády programů nebo systému, a také údaje z programu Microsoft Defender“. Pro Windows 11 zatím žádná taková srovnatelná analýza neexistuje, protože operační systém je pro tento účel ještě relativně nový. Protože ale v mnoha ohledech vychází ze svého předchůdce a jistě se nic nezměnilo na neutuchajícím zájmu Microsoftu o data zákazníků, neměli bychom ani ve Windows 11 tuto otázku podceňovat.

V červencovém Chipu, který vychází 22. června, vám poradíme, jak Windows 11 zkrotit, aniž by to ohrozilo běžné funkce operačního systému.

.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud