Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Inovované MacBooky Pro s novými procesory, grafikou a rozhraním Thunderbolt

redakce 28.02.2011

Společnost Apple aktualizovala svoji řadu profesionálních notebooků MacBook Pro. Mají procesory a grafikou nové generace, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt a novou kamerou FaceTime HD. Podle Applu je celá řada MacBook Pro (s dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory Intel Core) až dvakrát rychlejší než předchozí generace.

Kapitoly článku

Nový 13palcový MacBook Pro nabízí výkon v kompaktním provedení. Je vybaven dvoujádrovými procesory Intel Core i5 a Core i7 s taktem až 2,7 GHz a grafikou Intel HD Graphics 3000. Výkonné 15palcové a 17palcové modely počítače MacBook Pro jsou vybaveny čtyřjádrovými procesory Core i7 s taktem až 2,3 GHz a grafickými procesory AMD Radeon HD až s 1 GB videopaměti.

Intel Thunderbolt – jako blesk

Notebook MacBook Pro jako první počítač na trhu obsahuje nové vstupně/výstupní rozhraní Thunderbolt. Technologie Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express výkonným externím periferiím, například diskovým polím RAID, a prostřednictvím adaptérů může podporovat zařízení s technologiemi FireWire a USB i sítě gigabitového Ethernetu.
Thunderbolt rovněž podporuje už používané rozhraní DisplayPort pro připojení monitorů a dalších zařízení s vysokým rozlišením. Funguje i s existujícími adaptéry pro připojení s HDMI, DVI a VGA.
Notebooky MacBook Pro jsou také vybaveny zabudovanou kamerou FaceTime HD, která proti předchozí generaci nabízí trojnásobné rozlišení. Díky inovativní aplikaci pro videohovory Apple FaceTime umožňuje nová kamera uskutečňovat videohovory ve vysokém rozlišení mezi všemi novými modely počítačů MacBook Pro a hovory ve standardním rozlišení s ostatními počítači Mac s procesory Intel, s přístroji iPhone 4 a iPod touch současné generace. Aplikace FaceTime je předinstalována ve všech nových modelech počítačů MacBook Pro a pro ostatní počítače Mac s procesory Intel je k dispozici v obchodě Mac App Store za 0,79 EUR.
Řadu MacBook Pro nadále charakterizuje hliníkový unibody kryt, skleněný trackpad s technologií Multi-Touch, širokoúhlý displej s podsvícením LED, podsvícená klávesnice plné velikosti a baterie s výdrží 7 hodin.
Každý Mac se dodává s operačním systémem na světě Mac OS X Snow Leopard a se sadou aplikací Apple iLife pro tvorbu a sdílení fotek, filmů a hudby.

Ceny a dostupnost

Nový 13palcový MacBook Pro, 15palcový MacBook Pro a 17palcový MacBook Pro budou k dispozici prostřednictvím autorizovaných distributorů a prodejců společnosti Apple. 13palcový MacBook Pro je k dispozici ve dvou konfiguracích: jedné s 2,3GHz dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 a 320GB pevným diskem a druhé s 2,7GHz dvoujádrovým procesorem Intel Core i7 a 500GB pevným diskem. Nový 15palcový MacBook Pro je k dispozici ve dvou konfiguracích: jedné s 2GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7, grafikou AMD Radeon HD 6490M a 500GB pevným diskem a jedné s 2,2GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7, grafikou AMD Radeon HD 6750M a 750GB pevným diskem. Nový 17palcový MacBook Pro má 2,2GHz čtyřjádrový procesor Intel Core i7, grafiku AMD Radeon HD 6750M a 750GB pevný disk.
Mezi možnosti konfigurace na objednávku patří rychlejší čtyřjádrové procesory taktovaný až 2,3 GHz, pevné disky s kapacitou až 750 GB, pevné úložiště s kapacitou až 512 GB, rozšíření paměti až na 8 GB DDR3, displeje s úpravou proti odleskům a s vysokým rozlišením a služba AppleCare Protection Plan.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud