Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel investuje do 22nanometrů

redakce 20.10.2010

Společnost Intel oznámila, že provede investici ve výši 6 až 8 miliard amerických dolarů do výroby technologie nové generace ve svých amerických závodech. Investice bude financovat implementaci výrobního procesu 22 nm (22 nanometrů) v několika stávajících závodech na území Spojených států a zároveň výstavbu zcela nové vývojové továrny (fab) ve státě Oregon.

Nový projekt umožní vytvoření 6 až 8 tisíc míst ve stavebnictví a 0,8 až 1 tisíc trvalých pracovních míst v oblasti vyspělé technologické výroby. Počítačový průmysl dosáhl letos významného milníku - denně je expedováno milion osobních počítačů. Modernizované závody proto vytvoří kapacitu pro další růst tržního segmentu osobních počítačů a pro další počítačové trhy, zejména trh s mobilními zařízeními a integrovanými řešeními.
Nová investice posílí postavení společnosti Intel. Zcela nový vývojový závod v Oregonu, který dostane název D1X, by měl začít s výzkumem a vývojem v roce 2013. Rovněž se plánuje modernizace celkem čtyř stávajících závodů, dvou v Arizoně (Fab 12 a Fab 32) a dvou v Oregonu (D1C a D1D).
Intel nyní vyrábí zhruba 10 miliard tranzistorů za vteřinu. Společnost Intel vytváří zhruba tři čtvrtiny svých příjmů v zámoří, nicméně tři čtvrtiny výrobních kapacit mikroprocesorů drží ve Spojených státech.
Nové kapitálové investici předcházela podobná, učiněná v únoru 2009, kdy Intel podpořil modernizaci na nový výrobní proces. Tyto modernizace vedly k technologii 32 nm, která stála za počítačovými čipy používanými dnes v PC, serverech, integrovaných a mobilních zařízeních.
První mikroprocesory vyrobené technologií 22 nm, označované Ivy Bridge, se dostanou do výroby koncem roku 2011 a nabídnou ještě vyšší výkon a efektivitu. Díky dalšímu vývoji výrobní technologie lze přidávat nové funkce a přístroje používající tyto mikroprocesory mohou být tenčí, výkonnější a mohou mít delší výdrž baterie při nižších nákladech pro uživatele.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme