Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel oznámil 2. generaci dotykových Ultrabooků

redakce 10.01.2012

Na tiskové konferenci k zahájení veletrhu spotřební elektroniky CES společnost Intel popsala novou generaci platformy Ultrabook. Intel nabídne prostřednictvím platformy Ultrabook počítače, jež se budou ovládat zcela přirozeně a intuitivně.

 

Platforma Ultrabook byla veřejnosti poprvé představena 31. května 2011 na veletrhu Computex a několik málo měsíců poté, co byla kategorie definována, se na trhu loni v říjnu objevily první počítače typu Ultrabook. V současnosti se sice jedná stále o horkou novinku, ale plány na rozvoj této platformy ukazují, že druhá generace Ultrabooků se na pultech objeví už za pár měsíců.

Interakce s počítačem nejen prostřednictvím klávesnice a myši

Ultrabooky se vyvíjejí a stejně tak se vyvíjí způsob, jímž s nimi uživatelé vstupují do interakce. Nové modely proto dostanou dotykové displeje. Společnost Intel si nedávno zadala průzkum, který zkoumal použití dotykových displejů na platformě Ultrabook. Ukázalo se, že uživatelé považují přechod mezi dotykovými aplikacemi a klávesnicí za naprosto přirozený a efektivní.

Koncept Intelu obsahuje průzračný panel v dolním okraji klávesnice, který při otevření ultrabooku funguje jako touchpad, nicméně jakmile se ultrabook zavře, promění se tento panel v displej a je možné ho používat bez otevírání počítače.

Intel plánuje rozšíření o další funkce, jež uživatelům umožní tyto počítače používat co nejpřirozenějším způsobem. Mooly Eden, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize PC Client Group, oznámil uzavření strategického partnerství se společností Nuance Communications Inc., jež je předním dodavatelem systémů hlasového ovládání. Právě tato společnost vyvine pro ultrabooky hlasové ovládání.

Řešení bude vycházet z technologie Nuance Dragon, jež bude optimalizována pro architekturu Intel. Na trhu by se novinka měla objevit ještě letos. Díky této technologii budou uživatelé moci ovládat počítače pouhým hlasem. Bude tak možné rychle spouštět aplikace, přehrávat mediální soubory, kontrolovat a aktualizovat sociální sítě, stahovat e-maily nebo nahlížet do kalendáře.

Společnost Intel rovněž pracuje na vývoji nové generace počítačové interakce: ta by měla být maximálně intuitivní a komplexní, přičemž by měla zahrnovat i rozpoznávání gest na krátkou vzdálenost. Mooly Eden při prezentaci poodhalil některé pokroky, jichž se podařilo dosáhnout, a to na příkladu hry ovládané gesty.

Největší kampaň od uvedení technologie Intel Centrino

V dubnu spustí Intel velkou kampaň „Nová éra počítačů”, jež bude uživatele informovat o výhodách nové platformy. Kampaň poběží v TV, tištěných médiích, na billboardech i prostřednictvím dalších médií, ale také na sociálních sítích, internetu a v obchodech.

Prodejci představili video, které divákům ukáže inovativní přístup Intelu ke kampani. Inzeráty budou zdůrazňovat to, do jaké míry Intel pomohl uvést v život novou éru počítačů, díky nimž se vše ostatní jeví jako dávná historie.

Intel rovněž využije široké sítě partnerských marketingových programů, jako je program Intel Inside, na němž Intel spolupracuje s výrobci osobních počítačů. Společnost plánuje rozšířit stávající partnerství s mladou firmou VICE, společně přichází s iniciativou The Creators Project, zároveň se chystá spustit další partnerství s lifestylovými značkami.

Další informace o platformě Ultrabook včetně tiskových materiálů, fotografií, videí a dalších materiálů lze nalézt na stránce www.intel.com/newsroom/ultrabook.

Postřehy a fakta

·         Pro rok 2012 se chystá více než 75 modelů typu Ultrabook. Ty nabídnou uživatelům širokou škálu displejů (včetně 14palcových a 15palcových modelů), tvarů a stylů. Druhá fáze těchto počítačů bude poháněna třetí generací procesorů Intel Core – první se objeví na trhu již na jaře a postupně se bude jejich počet zvyšovat.

·         Mooly Eden během prezentace představil několik aspektů platformy Ultrabook, přičemž se zaměřil především na uživatelský komfort a výkon, typický maximálně efektivním využitím síly procesoru.

·         Stále více uživatelů požaduje lepší zabezpečení, neboť chtějí ochránit svá data. Mooly Eden při prezentaci představil nejnovější zabezpečení dat, jež je prvním z plodů spolupráce mezi Intelem a společností MasterCard. Spolupráce těchto dvou firem byla oznámena loni a jejím cílem je vytvořit bezpečnější a jednodušší nakupování po internetu pro držitele karet MasterCard prostřednictvím jejich Ultrabooků.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme