Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel staví v Arizoně novou továrnu za 5 miliard USD

redakce 22.02.2011

Společnost Intel oznámila investici převyšující 5 miliard USD do výstavby nové továrny na výrobu procesorů nedaleko arizonského města Chandler. Novinku oznámil generální ředitel a předseda správní rady společnosti Intel Paul Otellini při návštěvě prezidenta Baracka Obamy v závodě společnosti Intel v Hillsboro v Ohiu.

Nová továrna v Arizoně dostane název Fab 42 a bude to nejmodernější vysokokapacitní továrna na polovodiče. Výstavba továrny začne uprostřed letošního roku a dokončena by měla být v roce 2013.
Tato továrna bude využívat proces, který Intelu umožní vytvářet tranzistory o minimální velikosti 14 nanometrů. Čtrnáctinanometrová výrobní technologie umožní společnosti Intel vyrábět výkonnější a efektivnější počítačové čipy.
Společnost Intel generuje více než tři čtvrtiny svých zisků mimo Spojené státy, nicméně tři čtvrtiny svých mikroprocesorů vyrábí právě ve Spojených státech. Nová továrna výrazně rozšíří výrobní kapacity společnosti ve Spojených státech. Projekt vytvoří tisíce pracovních míst během výstavby a další tisíce trvalých míst ve výrobě po dokončení továrny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud