Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel začal dodávat nové procesory Atom

redakce 04.01.2012

Třetí generace platformy Intel Atom nabízí několik nových funkcí pro nízkoenergetické využití, například v netboocích a IT aplikacích pro maloobchod. Funkce pro řízení spotřeby a výkonu nabízejí potenciál zvýšit výkon a životnost baterie o 20 procent oproti předchozí generaci.

Intel oznámil dostupnost své nejnovější procesorové platformy Intel Atom, původně nazývané Cedar Trail. Tato platforma byla navržena s cílem poskytovat procesory pro kompaktní a mobilní výpočetní zařízení s vynikající životností baterie a za dostupnou cenu. Tato nová výpočetní zařízení se na trhu objeví počátkem roku 2012 a budou je dodávat všichni významní výrobci: Acer, Asus, HP, Lenovo, Samsung a Toshiba.
Nové procesory s označením N2600 (frekvence 1,6 GHz, TDP 3,5 W) a N2800 (frekvence 1,86 a TDP 6,5 W) se vyznačují zaměřením na multimédia. Uživatelům díky tomu procesor nabídne přehrávání ve full-HD a rozlišení plných 1080 bodů. Přehrávat bude možné jak tradiční videa, tak obsah z Blu-Ray disků, přičemž k přístrojům bude možné připojit ještě další digitální displej přes HDMI nebo Display Port. Integrovaný Intel Graphics Media Accelerator 3600/3650 nabízí v kombinaci s integrovanou pamětí vyšší výkon a rychlost systému včetně výrazného zvýšení grafického výkonu, a to až dvojnásobně oproti předchozí generaci.
Systémy založené na nových procesorech Intel Atom nabídnou uživateli životnost baterie až deset hodin, v pohotovostním režimu vydrží celé týdny a po nabití je na nich možné pracovat naplno celý den. Vedle toho se zvýšil výkon procesoru a celého systému, přičemž se zároveň oproti předchozí generaci o 20 procent snížila spotřeba.
Nová platforma je postavena na 32nm technologii. Intel do platformy zabudoval řadu nových prvků, jako jsou Intel Wireless Display nebo Intel Wireless Music. Díky těmto novým funkcím mohou uživatelé pohodlně sdílet fotografie nebo hudbu přímo mezi netbooky a televizorem, stejně tak lze přehrávat hudbu uloženou v počítači přes reproduktory domácího hi-fi.
Další funkce – například Intel Smart Connect Technology – umožňují instantní připojení k internetu okamžitě po zapnutí netbooku, přičemž e-mail, Twitter a RSS se aktualizují automaticky i v režimu spánku. Technologie Intel Rapid Start umožňuje rychlé obnovení provozu z pohotovostního režimu a pomáhá šetřit baterii.
Dvoujádrové procesory Intel Atom N2600 a Intel Atom N2800 se budou používat v kombinaci s čipovou sadou Intel NM10 Express. Vedle mobilních procesorů nabídne Intel modely Intel Atom D2500 a D2700 pro základní modely desktopů.
Nové procesory Intel Atom nabízejí hned několik funkcí pro řízení výkonu a spotřeby (Intel Deeper Sleep a Intel SpeedStep Technology). Ty snižují spotřebu a díky tomu je nový procesor atraktivní zejména pro netbooky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme