Budovy vysokých technických škol v Dejvicích vytvářejí nechtěné dominanty nikdy nedokončeného Engelova urbanistického velkolepého celku Vítězného náměstí. Světelná instalace na jižní fasádě budovy Fakulty elektrotechnické by měla svým způsobem vyplňovat polohu opuštěného místa bez energie a bez obsahu. Interaktivní fasáda má možnosti komunikovat s okolím, například pomocí mobilních aplikací. V nočních hodinách nebude vytvářet světelný smog, protože má charakter tzv. chytrého produktu, který si hlídá intenzitu vydávaného záření. Projekt LINKY vytváří světelný informační kanál umožňující vysoké škole vhodným způsobem představovat svoji výzkumnou a tvůrčí činnost veřejnosti.
Budova fakulty prošla v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí a instalaci světelné fasády škola brala jako výzvu a příležitost prezentovat práci svých studentů a pedagogů. Projekt LINKY by měl v budoucnosti sloužit především jako živý interaktivní nástroj pro vizualizace libovolných procesů. Paralelně s rozsvícením fasády se do provozu uvedou webové stránky www.linky.fel.cvut.cz, které svým návštěvníkům nabídnou tvůrčí zapojení do projektu prostřednictvím webového rozhraní. LINKY se v rámci slavnostního rozsvícení také rozezní hudbou Adama Sporky z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Autory projektu LINKY jsou prof. Marian Karel, přední sklářský výtvarník a sochař, Josef Šafařík z Ústavu průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT v Praze, spoluzakladatel Institutu světelného designu Jakub Hybler a ředitel Institutu intermédií Roman Berka.
Další informace o Institutu intermédií ČVUT v Praze naleznete na stránce: https://www.iim.cz/cs/ a o projektu LINKY jsou k dispozici na: www.linky.fel.cvut.cz.