Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPad ode dneška multitaskuje

redakce 22.11.2010

iOS 4.2 sjednocuje možnosti iPadu s iPhony a iPody touch.

Dneškem je na iTunes zdarma zpřístupněn iOS 4.2. Pro majitele iPhone nebo iPod touch přináší spíše mnohá vylepšení drobnější, podstatný je pro tablety iPad. Na ty uvádí multitasking a další vymoženosti, které na iPadu zatím nebyly, ale na iPhone/iPod touch ano. Nový iOS celou řadu sjednocuje.

Multitasking je dostupný jen pro aplikace, které jsou pro něj napsány — které jsou vyvinuty pro iOS 4. Naštěstí je takových aplikací už dost (pro iPhone a iPod touch).

Jinak jsou nejvýraznějšími novinkami AirPlay nebo AirPrint — bezdrátové posílání videa na televizní obrazovku a bezdrátový tisk. Žel obě funkce vyžadují zvláštní podporu od druhého zařízení; většina lidí takové nemá. Na AirPlay potřebujete Apple TV; k tisku potřebujete tiskárnu od HP s vlastností ePrint.

Zajímavá je též služba Find My iPhone (iPod/iPad). Vyžaduje však podporu od operátora. Když si službu nastavíte, můžete ztracené zařízení nalézt přes GPS, přihlásíte‑li se k MobileMe.com. Tak lze zařízení na dálku uzamknout, úplně vymazat osobní obsah, anebo jen zobrazit zprávu na displeji.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud