Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 7: Ovládání gesty a 3D zobrazení?

Josef Mika 10.12.2014

Apple zkoumá třetí rozměr: Současné iPhony a iPady ostatně poskytují určité 3D efekty už dnes, ale budoucí iOS zařízení jako iPhone 7 by mohla dostat plně trojrozměrné uživatelské rozhraní a šanci na jejich snadné ovládání pomocí gest. K tomu teď zřejmě Apple obdržel patent.

9. prosince 2014 získal Apple patent popisující ovládání 3D uživatelského rozhraní, při kterém se uživatel nemusí nutně  dotýkat displeje. Pro tuto technologii Apple již také koupil výrobce 3D senzorů PrimeSense. Patentová žádost byla podána už v roce 2010, což je patrné i z vyobrazení zastaralých telefonů, které jsou podobné iPhonu 3G. Udělený patent má název „Sensor Based Display Enviroment“ a popisuje zobrazování a ovládání 3D uživatelského rozhraní. K tomu mohou být mimo jiné použity snímače polohy a vzdálenosti mobilního zařízení. Uživatelé už nebudou potřebovat se kvůli ovládání dotýkat displeje.

iphone-nahled

(Zdroj: Apple/patentyapple.com)

Ovládání gesty pro iPhone: Již k dispozici

Apple integroval do svého uživatelského rozhraní už před nějakým rokem 3D a otáčecí efekty a podal si v roce 2009 žádost o patent pro ovládání gesty. Aktuální zařízení s iOS lze již nyní ovládat pohyb hlavy, pokud v Nastavení změníte příslušnou volbu. Není to však příliš elegantní řešení a je zaměřeno především na uživatele se zdravotním handicapem. S novým patentem by mohly příští iPhony a iPady dostat lákavé 3D funkce, které se budou ovládat elegantně a rychle pomocí gest.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme