Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhony u nás nechceme, burácí Elon Musk. Sám ho přitom používá

Jakub Fišer 12.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Elon Musk je viditelně otřesený novinkami, které Apple prezentoval v pondělí večer na konferenci WWDC. Bohužel ne úplně v dobrém slova smyslu. Nepozdává se mu zejména implementace ChatGPT do tak špičkové chráněného ekosystému, jakými jsou platformy iOS či macOS. Krátce po skončení tiskové konference začal „kázat“ na svém profilu na síti X.

Kapitoly článku

Musk: iPhony ve firmách zakážu

Šéf Tesly a vizionář Elon Musk má k technologiím kladný vztah, v poslední době však stále častěji obrací svou pozornost proti společnosti OpenAI. Ta vyvíjí nejpokročilejší jazykový model GPT a na něj navazující chatovací nástroj ChatGPT.

Za svou krátkou existenci však firma zaznamenala několik kauz spojených s neoprávněným nakládáním s uživatelskými daty, kvůli čemuž firmu prošetřovala i Evropská komise a v Itálii byl nástroj ChatGPT dokonce na čas zakázaný. Právě kvůli těmto aférám má Sam Altman, šéf OpenAI, u Elona Muska „černý puntík“.

Muska tak pochopitelně zvedly ze židle novinky, které Apple prezentoval. Jeho vlastní umělá inteligence bude hluboce integrovaná do iOS 18, nicméně to podobné platí i o nástroji ChatGPT, s jehož autory Apple navázal speciální spolupráci. Uživatelé tak budou moci přímo na svém zařízení používat nástroj Apple Intelligence, nicméně díky internetu budou moci využít i generativní AI od OpenAI.

Zdroj: @elonmusk / X

„Pokud Apple integruje OpenAI na úrovni operačního systému, pak budou zařízení Apple v mých firmách zakázána. To je nepřijatelné porušení bezpečnosti,“ hřímal Elon Musk na síti X a dodal i to, že „návštěvníci budou muset svá zařízení Apple odevzdat u vchodu, kde budou uložena ve Faradayově kleci“.

Jak je to s bezpečností u Apple Intelligence?

Na jedné straně tak Apple část svých příznivců spoluprací s ChatGPT potěšil, jiné ale notně vyděsil. Je však třeba doplnit, že Apple cílí na to, aby uživatelé využívali zejména jeho vlastní AI nástroje, které jsou přímo na zařízení a které pracují s daty o uživateli, avšak šetrně. Pro úlohy, které vyžadují větší výpočetní výkon, používá Apple buď vlastní cloudové řešení (kvůli ochraně soukromí), nebo OpenAI s dodatečným potvrzením.

Zdroj: Apple / YouTube

Bizarní je to i z toho důvodu, že Elon Musk sám nejspíš iPhone používá. Minimálně byl tedy v minulosti několikrát zachycen, jak drží v ruce iPhone od Applu. Přestože nezřídkakdy vyjadřoval sympatie i k britské značce Nothing.

Zdroj: Apple, Elon Musk


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud