Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít službu ChatGPT

Pavel Trousil 17.08.2023

Jak využit službu ChatGPT jako učitele, generátor bezpečných hesel a jak ji použít k sumarizaci textu v PDF? Tyto a mnohé další tipy vám pomohou využít umělou inteligenci tak, aby skutečně dobře posloužila.

Chip 09/2023: ChatGPT je víc než jen hračka, která umí odpovídat na jednoduché otázky, vyprávět vtipy nebo klást hádanky. Pokud víte, jak na to, může se pro vás stát chatbot užitečným pomocníkem při mnoha úkolech. V našem článku vám ukážeme, jak s pomocí mnoha tipů optimalizovat práci s ChatGPT.

Na konkrétních příkladech se dozvíte, jak konkrétněji pokládat dotazy, efektivněji využívat tuto službu a vyvarovat se nepravdivých odpovědí. Nebudeme se již zabývat základy služby ChatGPT. Představili jsme je již poměrně dostatečně v Chipu 07/23 v článku „ChatGPT v praktickém testu“.

Přitom začít pracovat s ChatGPT není žádná věda. Velkým uměním při práci s Velkým jazykovým modelem (LLM – Large Language Model) je však správně formulovat vlastní otázky tak, abyste získali přesně ty odpovědi, které potřebujete. Ne nadarmo se v současné době zoufale hledají tzv. prompt inženýři, tedy specialisté na tvorbu dotazů/výzev pro služby, jako je právě ChatGPT. S námi se to naučíte.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud