Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak využít tablet nejen k zábavě, ale také ke vzdělávání?

Promotion 25.10.2023
AD
Zdroj: Freepik.com

Dnešní tablety jsou univerzální zařízení, která nabízejí mnohem víc než jen zábavu. Jsou také skvělým nástrojem pro vzdělávání. Toho mohou využít nejen děti a studenti, ale i dospělí při vyhledávání aktuálních informací k práci či třeba k učení nových řemesel. V dnešním článku se podíváme na to, jak efektivně využít tabletu jako vzdělávacího nástroje.

1. Možnost online studia

Na internetu najdete množství e-learningových platforem, které nabízejí online kurzy, video návody a další výukové materiály na různá témata. Tablet je ideálním zařízením, díky kterému můžete studovat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Stačí se zaregistrovat na konkrétní platformě a vybrat si kurz či téma, které vás zajímá a ponořit se do světa vzdělávání.

V době pandemie koronaviru byly počítače, notebooky a tablety oblíbenou možností, jak se vzdělávat. Do online prostoru se postupně přesunuly nejen porady a školení ve firmách, ale také výuka na školách. Tato forma výuky má samozřejmě své mouchy, ale určitě to byla lepší volba než nechat děti doma bez kontaktu s učitelem.

2. Rozsáhlá knihovna stále po ruce

Tablety dobře poslouží jako skvělé čtečky elektronických knih, nebo zařízení pro přehrávání audioknih. Díky tabletu tak budete mít přístup k rozsáhlé knihovně. Je jen na vás, zda jste milovníky beletrie, fantasy, románů, nebo chcete dětem před spaním pouštět pohádky.

3. Vzdělávací aplikace aneb učení nemusí být mučení

Na trhu najdete celou řadu interaktivních vzdělávacích aplikací zaměřených na různé předměty od matematiky až výuku cizích jazyků. Tyto vzdělávací aplikace nabízejí interaktivní a zábavné lekce, které vám mohou pomoci k zábavnějšímu, rychlejšímu a efektivnějšímu učení.

4. Zajímavé webové stránky a online zdroje

Také pro prosté prohlížení a četbu online článků, videí, tutoriálů a dalších zdrojů je tablet výborným zařízením. Díky svému dotykovému displeji a kompaktním rozměrům vám tablet umožní pohodlné procházení webu. Podle YouTube videa puštěného na tabletu se dnes můžete naučit uvázat kravatu, upéct dort, nebo udělat něco pro své tělo a pořádně si zacvičit.

5. Digitální poznámky vám pomohou s organizací času

V dnešní době tablet více než plnohodnotně nahradí bloček s tužkou pro psaní poznámek. Existuje mnoho praktických aplikací, ve kterých můžete vytvářet digitální poznámky, zapisovat si úkoly a určovat jejich priority. Budete tak mít lepší přehled nejen o vzdělávacím pokroku, ale díky sdílení kalendáře s partnerem zde můžete evidovat také nezbytné úkoly související s chodem domácnosti jako je vyzvedávání dětí ve školce, nákupy potravin či důležité schůzky na úřadech.

Tablety jsou užitečná zařízení, která můžete využít nejen pro zábavu ve formě hraní her a sledování filmů. Své místo našly tablety také v oblasti vzdělávání. S využitím e-learningových platforem, čteček e-knih, vzdělávacích aplikací, online zdrojů a digitálních poznámek můžete efektivně a zábavnou formou budovat nové znalosti a dovednosti. Je jen na vás, jakým způsobem svůj tablet využijete.
 

Měření

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme