Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak zavolat více lidem najednou? Zvládne to každý kromě Andreje Babiše

Jakub Fišer 01.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

K základním funkcím telefonů rozhodně patří provádění hlasových hovorů a videohovorů. Nicméně ne každý uživatel si je vědom, jak to funguje. Obzvlášť palčivou otázkou je v poslední době tzv. konferenční hovor, neboli telefonát s více lidmi najednou. Tato funkce je přitom dostupná přes bezplatné aplikace, které každý z váš používá, anebo i přes služby vašeho operátora.

Kapitoly článku

Babiš má z ostudy kabát

Na sociálních sítích se v poslední době objevilo video, na kterém bývalý premiér České republiky Andrej Babiš demonstruje, jak provádí „konferenční hovor“ se svými kolegy ze stínové vlády.

Používá pro tyto účely dva telefony – na jednom zavolá jednomu kolegovi, na dalším telefonu druhému. Pak je nechá povídat si z telefonu do telefonu.

Zdroj: Andrej Babiš / Facebook

Že je to přinejmenším bizarní je vám asi jasné. Pojďme se ale podívat na dva výrazně pohodlnější způsoby, jak vyřešit hlasový či video hovor více lidí, aniž byste museli vlastnit více než jeden mobilní telefon.

Jak na konferenční hovor?

Můžete k tomu využít například oblíbené chatovací aplikace. Funkci skupinového chatu podporuje například WhatsApp, Google Meet, Zoom, Skype, anebo úplně obyčejný Facebook Messenger. U Apple je také k dispozici FaceTime, který lze při sdílení odkazu spustit i na Windows, Androidu a dalších platformách.

Mohlo by vás zajímat

Konferenční hovor podporují i operátoři. Většinou jsou účtovaný stejně, jako kdyby hlavní účastník zavolal všem přítomným postupně. Stačí zkrátka při probíhajícím hovoru kliknout na tlačítko „+“ a přidat další účastníky.

U O2 a T-Mobilu může jeden hovor probíhat až mezi šesti účastníky, šesti telefonními čísly. Vodafone na svém webu uvádí, že umí skupinový hovor zprovoznit až pro tři účastníky. I tak je to ale mnohokrát lepší než provádět konferenční hovor po vzoru ex-premiéra Babiše.

Zdroj: Andrej Babiš, O2, Vodafone, T-Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud