Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jaké hry si zahrát na starém počítači? Některé hity dosud nebyly překonány

Jakub Fišer 14.03.2024
Zdroj: Illusion Softworks / Mafia press kit

Komponenty do počítače, jako je třeba grafická karta, se zlepšují každým rokem. Ruku v ruce s tím však přichází i nutná investice do inovace vašeho počítače. Pokud si však chcete dobře zahrát i na vašem stárnoucím počítači, neklesejte na mysli – máme pro vás několik videoherních skvostů, které si zahrajete i na velmi starém zařízení naprosto bez problémů.

Kapitoly článku

Half-Life a Half-Life 2

První díl Half-Life vydala společnost Valve ještě v roce 1998 a do dnešních dní jde o nejlepší příběhovou střílečku z pohledu první osoby. Díky vpravdě zastaralé grafice hru rozjedete prakticky na čemkoliv. O 6 let později dorazil Half-Life 2, který mistrně navazuje na popularitu jedničky. Oba tituly stojí za to, třeba i v roce 2024.

Half-Life 1 z roku 1998
Zdroj: Valve / Half-Life press kit

Mafia

Legendární česká Mafia sice dostala v roce 2020 remake, nicméně zhola nic vám nebrání si dnes zahrát i úplně původní verzi z roku 2002. Dle mnohých je dokonce lepší než zatím vyšlá pokračování. Co je důležité, hra to je velmi nenáročná, můžete ji spustit i na sebestarším počítači, ale z příběhového hlediska a hratelnosti vám určitě udělá radost i dnes.

Mohlo by vás zajímat

Fallout 3

S trochou nadsázky lze doporučit cokoliv ze starších titulů od Bethesdy. S tím se totiž vždy pojí zajímavý a poutavý příběh, široká škála úkolů s různým plněním a nakonec také rozsáhlý svět, který budete prozkoumávat několik dlouhých týdnů. Pokud vás moc nezajímá post-apokalyptický svět, skočte například do The Elder Scrolls: Oblivion nebo Morrowind.

Fallout 3
Zdroj: Bethesda / Fallout 3 press kit
Curse of the Monkey Island
Zdroj: LucasArts / Monkey Island press kit

Adventury Monkey Island

To bychom měli střílečky i RPG hry. Co ale strategie a adventury? Ty real-time či budovatelské si necháme do jiného článku, ale za zmínku rozhodně stojí příběhové point-and-click adventury, jako je právě The Curse of the Monkey Island. Ale je to prakticky jedno, klidně se pusťte i do dalších dílů této veleoblíbené série od LucasArts, jako je Secret of the Monkey Island nebo Escape from Monkey Island.

Zdroj: PCGamesN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud