Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Jaké smartphony značky Honor dostanou Android 14?

Jakub Fišer 20.11.2023
Zdroj: Honor / Magic 5 press kit

Nová aktualizace Android 14 je venku už pro celou řadu telefonů, nejen pro Pixely od Googlu. Poměrně brzy zamíří i na telefony dalších značek, a mezi nimi nesmí chybět ani čínský Honor, který se na rozdíl od Huawei k Androidu dále hrdě hlásí. Jaké z těchto telefonů se již brzy mohou těšit na aktualizaci na Android 14?

Kapitoly článku

Honor a MagicOS

Společnost Honor se na český trh vrátila s modelem Honor 50, a to po neoznámeném odchodu, když se objevily první problémy s její mateřskou firmou Huawei. Nyní je Honor na českém trhu stabilní a dokonce se s Infinixem přetahuje o 5. pozici na trhu.

Co se týče portfolia, nabízí vlajkové lodě, ale i levnější telefony z řady X nebo Magic Lite. V nabídce chybí maximálně skládací telefony, které Honor i po slibech na český trh stále nevozí. Lze však očekávat mírnou změnu pro rok 2024.

Pokud hovoříme o softwaru, pro Honor je velmi důležitá grafická nadstavba MagicOS. Pohrobek dávného systému MagicUI (ještě za dob Huawei) vypadá kupodivu stále dost podobně. Hodně sází na nativní aplikace a vlastní řešení funkcí v systému. S aktualizací Android 14 dorazí tedy MagicOS ve verzi 8.

Mohlo by vás zajímat

Jaké telefony Honor dostanou Android 14?

  • Honor Magic 5 Pro
  • Honor Magic 4 Pro
  • Honor Magic 3 Pro
  • Honor 90
  • Honor 70
  • Honor 50

Aktualizace bude dostupná i na celou řadu levnějších telefonů, většina z nich je však exkluzivně dostupná na domácím trhu v Číně. Nejčastěji se spekuluje o modelu Magic 5 Lite, oficiální informace však zatím nepoukazují na žádný mobil Honor s cenovkou pod 10 000 korun.

Zdroj: Android Update Tracker


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud