Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jako James Bond: aplikaci WhatsApp už můžete používat i na hodinkách

Jakub Fišer 10.05.2023

Přestože je WhatsApp nejpoužívanější chatovací aplikace na světě, má své nedostatky a zdaleka neumí všechno. V nové beta verzi však potěší všechny majitele chytrých hodinek s Wear OS.

Kapitoly článku

Není to tak dávno, co díky serveru WABetaInfo unikla vcelku zásadní novinka aplikace WhatsApp. Po čase totiž služba konečně nabídne možnost používat s jedním profilem, s jedním telefonním číslem, dva mobilní telefony. Doposud bylo možné formou propojených zařízení používat WhatsApp na počítači anebo na tabletu, nikoliv na druhém telefonu.

V přípravě je však ještě jedna vcelku zajímavá novinka. Zpravodajský server 9to5Google informoval o tom, že poslední testovací beta verze WhatsApp pro Android přináší dlouho očekávané novum – WhatsApp na hodinkách.

WhatsApp na hodinkách

Konkrétně by se mělo jednat zatím striktně o hodinky se systémem Wear OS 3, tedy například Google Pixel Watch, poslední generaci Samsung Galaxy Watch a podobně. WhatsApp na zápěstí vám umožní procházet své chaty a s kontakty rovnou komunikovat – ať už posíláním emotikon, tak i diktováním či psaním na titěrné klávesnici.

WhatsApp pro Wear OS 3 už v beta verzi nabízí také widgety pro jednotlivé ciferníky. Můžete si tak přímo z hlavní obrazovky rychle otevřít WhatsApp, anebo rovnou zamířit do chatu oblíbeného kontaktu. Nemůžeme se ubránit dojmu, že používat WhatsApp na hodinkách je i v dnešní době sci-fi; na žádné jiné hodinkové platformě WhatsApp dostupný není.

A jak aplikaci do hodinek dostat? Stačí zamířit na Google Play (odkaz níže), kde se zaregistrujete jako beta tester. Následně se vám odemkne možnost stáhnout si WhatsApp v předběžné verzi – ideálně v2.23.10.10 nebo novější. Pak už byste měli být schopni stáhnout z Google Play i aplikaci do hodinek.

Zdroj: Google Play, 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme