Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Je to tady: beta WhatsAppu odhaluje, že brzy dorazí na tablety iPad

Jakub Fišer 21.09.2023
Zdroj: Rachit Tank / Unsplash

WhatsApp platí za nejoblíbenější a globálně nejpoužívanější chatovací aplikaci. V loňském roce dosahoval WhatsApp 2,7 miliardy aktivních uživatelů, meta 3 miliard je tedy blízko. A pomoci by k tomu měla i připravovaná novinka, protože WhatsApp se konečně oficiálně podívá i na tablety od Applu.

Kapitoly článku

WhatsApp na iPady

Populární server WABetaInfo uvedl, že vedle beta verze 2.23.19.1.71 se ve speciální programu pro beta testery objevila také testovací verze pro iPady od Applu. Dřívější spekulace se tedy potvrdily, WhatsApp skutečně míří i na další platformu, na které doposud nebyl oficiálně dostupný.

Pokud jste dosud chtěli WhatsApp používat na iPadu, museli jste využít webové rozhraní na stránce web.whatsapp.com, které funguje celkem obstojně, není však tak intuitivní jako přímo nadesignovaná aplikace.

WABetaInfo ukazuje na přiloženém příspěvku na síti X, jak rozhraní tabletové aplikace vypadá. Po levé straně je sloupec s chaty, dole pak lišta s položkami stav, hovory, chaty a nastavení. Vpravo od tohoto panelu se nachází chatovací pole, zabírá zhruba tři pětiny obrazovky. Velmi podobné rozhraní znají uživatelé webové aplikace WhatsApp, tam ale chybí dolní lišta nástrojů.

Zdroj: @WABetaInfo / X

Jak betu nainstalovat?

Pokud si chcete beta verzi nainstalovat již nyní na svůj iPad, je to velmi jednoduché. Stačí si nainstalovat aplikaci TestFlight a tam poznačit, že máte zájem o betu aplikace WhatsApp. Jakmile budete disponovat beta verzí, stačí přejít do WhatsAppu na iPadu, otevřít Nastavení –> Propojená zařízení a propojit váš tablet s mobilem, stejně jako třeba u prohlížeče na počítači.

V tuto chvíli není jasné, kdy Meta přinese tuto funkci pro všechny uživatele formou aktualizace. Je ale velmi pravděpodobné, že se to stihne do konce roku 2023.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud