Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ještě větší telefony? Samsung chystá inovaci, po které „nikdo“ nevolá

Jakub Fišer 18.03.2024
Zdroj: Samsung / S23 press kit

Není tajemstvím, že výrobci pomalu ale jistě končí s opravdu malými telefony a globální trend velí jasně – velké telefony, pořádná pádla! Jihokorejský Samsung bude tomuto trendu nakloněn i v příštím roce. Ani modely Galaxy S25 už nebudou skutečně malé, opět mírně povyrostou.

Kapitoly článku

Galaxy S25 bude mít větší displej

Samsung je aktuálně jedním z posledních výrobců, který udržuje trend malých, nebo alespoň částečně kompaktních telefonů. Jeho aktuální řada Galaxy S24 nabízí základní model s 6,2″ obrazovkou a pak dvojici pádel s 6,7″, respektive 6,8″ displejem.

S takto malými telefony ale již brzy skončí i Samsung. Korejský blogger yeux1122 na serveru Naver tvrdí, že velikost displeje základního modelu Galaxy S25 s velkou pravděpodobností vzroste na 6,36″. Velikost základního modelu Galaxy S tak povyroste po roce znovu. Jak již bylo zmíněno, letošní model disponuje 6,2″ obrazovkou, zatímco jeho předchůdce S23 měl 6,1″ displej.

Jihokorejský zdroj zároveň uvádí do kontextu, že i další výrobci pozvolna zvětšují své „malé telefony“. Například Xiaomi 12 před dvěma lety nabízel 6,28″ displej, jeho současný nástupce má 6,36″ zobrazovač.

Mohlo by vás zajímat

Změnu velikost displeje plánuje učinit také Apple, který se k podobným krokům uchyluje velmi málo. Již od modelu iPhone 11 z roku 2019 disponuje základní i Pro model 6,1″ úhlopříčkou displeje. Právě letos je ale v plánu učinit razantní změnu, obrazovky iPhonů vzrostou na 6,3″ úhlopříčně.

Proč nikdo nechce malé displeje?

Svět zkrátka malé telefony nepotřebuje. Možná, že celá řada vašich známých po malých telefonech prahne, ovšem trh jako takový nevykazuje dostatečnou poptávku po smartphonech s malým displejem.

Velký podíl na tom mají asijské trhy, hlavně Čína a Jižní Korea, kde malé telefony prakticky nikdo nekupuje a právě z Číny vůbec pochází trend obrovských pádel. Druhým výrazným argumentem proti velkým telefonům je důraz na výdrž. Jenže malé telefony fyzicky zkrátka nemohou nést velkou baterii, a to je ústupek, který ne každý chce učinit.

Zdroj: Naver, Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud