Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kde je internet, tam je televize

redakce 22.06.2010

Společnost AverMedia představila novou službu nazvanou SnugTV, díky které můžete sledovat televizní vysílání na jakémkoli počítači (nebo smartphonu) připojenému k internetu. Na dovolené, na letišti, v práci, nebo v kavárně tak můžete sledovat programy, nebo videa, která jste si nahráli na svém domácím počítači s televizní kartou.

Kapitoly článku

Společnost AverMedia se zabývá vývojem a prodejem televizních karet už téměř 20 let. Nabízí řadu modelů televizních karet v různém provedení (PCI, PCI-E, ExpressCard, USB a podobně) a různého zaměření (analogové, digitální, hybridní). Díky těmto kartám můžete sledovat (a nahrávat) televizní vysílání na svém stolním počítači, nebo notebooku. Nová služba nazvaná SnugTV pak umožňuje sledovat toto vysílání prostřednictvím internetu v podstatě kdekoli.

Televize kdekoli - SnugTV

Pokud máte doma připojení k internetu a jednu z televizních karet podporujících tuto novou službu (na webu je jejich seznam) nazvanou SnugTV, můžete ji zdarma vyzkoušet. Na počítač s tunerem je potřeba nainstalovat potřebný software a musíte se zaregistrovat na streamovacím serveru společnosti AverMedia (www.snugtv.com).
Služba SnugTV dokáže podle výrobce překonat většinu síťových routerů a omezení veřejných a kancelářských sítí, a tak dovoluje sledovat živé TV vysílání kdekoliv, kde je dostupné internetové připojení. Vzdálené sledování TV už instalaci žádného softwaru ani zařízení nepotřebuje – stačí počítač s přístupem na internet a příslušným brokerem s možností sledování streamovaného videa. Pro sledování televizního vysílání můžete použít i iPhone, iPad a zařízení se systémem MS Windows Mobile. Technologie inteligentního streamování upravuje kvalitu videa a objem přenášených dat v závislosti na aktuální zjištěné rychlosti připojení.
Díky vestavěnému elektronickému programovému průvodci uvidíte, co právě který program vysílá a rovněž i informace o konkrétním pořadu a vysílacích časech. Můžete tedy na dálku přepínat televizní kanály a využívat další služby, které televizní tuner nabízí.
Funkce on-line nahrávání Vám dovoluje plánovat vzdálený záznam oblíbených pořadů. Tyto pořady si poté můžete přehrát přes webové rozhraní SnugTV. Aplikace SnugTV Station je také vybavena plánovačem pro přepnutí PC do módu hibernace a automatického probuzení, aby počítač zbytečně nespotřebovával energii v době, kdy se prostřednictvím něj nebudete dívat na televizní vysílání.
Vysílání máte možnost nasdílet i dalším uživatelům a vy máte možnost se dívat na televizi někoho jiného (pokud vám to umožní).

Zdarma jen něco

Službu SnugTV můžete zdarma vyzkoušet jen v omezeném rozsahu. Omezení se týká jak kvality vysílání (pouze 320 x 240), délky provozu (maximálně 5 hodin týdně), tak možností plánování nahrávání, nebo podpory mobilních zařízení (iPhone, Windows Mobile).
Za plnohodnotné služby, kam patří vyšší rozlišení videa (640 x 480 bodů), volba fullscreen, on-line plánování nahrávání, EPG a podpora mobilních zařízení už je potřeba platit – 30, nebo 45 dolarů ročně. Zaplatit můžete kreditní kartou, nebo přes Paypal.

Poznámka redakce:

Služba SnugTV je jistě  zajímavá, ale české televize nabízejí podobnou službu na svých webových stránkách také a to zdarma. Nemůžete sice na jejich stránkách sledovat kompletní on-line vysílání, ale většina původní tvorby (zprávy, seriály, dokumenty apod.) je zde k dispozici. Filmy zase najdete na alternativních zdrojích. A nemusíte kvůli tomu nic instalovat a nemusí vám doma běžet počítač s televizním tunerem.
Zajímavější je tedy možnost programování svého televizního tuneru na dálku. Z práce si můžete spustit nahrávání zajímavého pořadu a doma si ho pak pustit. A patrně se najdou i televizní diváci, kteří ocení i možnost sledování veškerého televizního vysílání on-line. Přeci jen se najdou ve vysílání pořady, které se například z důvodů autorských práv nemohou vysílat on-line přes internet (sportovní přenosy a podobně). Novou službu vyzkoušíme a podrobnosti zveřejníme.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud