Přejít k hlavnímu obsahu

Když babiččin počítač stávkuje

redakce 10.12.2020

Na počítače se dnes musíme velmi spoléhat, ale o to větší problém je, když technika nepracuje, jak má, třeba vašim (pra)rodičům

Chip 01/2021: Když nefunguje tiskárna vaší babičky, selže připojení k Wi-Fi nebo se zblázní aktualizace Windows, asi se to neobejde bez vaší pomoci. Jako čtenáři Chipu jste jistě v opravách počítačů zběhlí a poradit si s takovým problémy by pro vás asi byla hračka. Jenže co když babička nebo jiný příbuzný či známý, který potřebuje pomoc s počítačem, bydlí příliš daleko nebo zrovna není vhodná doba na osobní návštěvu?

Naštěstí existují nástroje na vzdálený přístup k počítači, vyžadující pouze jediné – aby byl stroj, který potřebujete na dálku servisovat, připojený k internetu. Pak vám s tímto úkolem pomůže například extrémně užitečný nástroj TeamViewer. Tento software pochází z Německa, nabízí řadu funkcí a jeho obsluha je velmi snadná. TeamViewer je navíc zdarma k dispozici pro soukromé použití a běží na všech možných platformách, jako jsou Windows, macOS, Linux, Android nebo iOS. To mimochodem znamená, že vzdálenou podporu můžete poskytnout i na cestách. Spojení mezi hostitelem (vzdáleným počítačem) a klientem je bezpečně šifrováno 256bitovým algoritmem AES, což znamená, že můžete TeamViewer používat bez jakýchkoli obav o bezpečnost.

Ukážeme vám, jak opravit počítač na dálku pomocí perfektní aplikace TeamViewer. Přečtěte si o tom v Chipu 01/2021.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme