Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ke stažení SP1 pro Windows 7 — zatím jen pro někoho

redakce 16.02.2011

Předplatitelé MSDN a Technetu, a zákazníci s hromadnou licencí, mohou prý ode dneška stahovat Service Pack 1 pro Windows 7 a pro Windows Server 2008 R2.

Dnes by se měl objevit ke stažení konečný Service Pack 1 pro Windows 7Windows Server 2008 R2 v oblastech pro předplatitele na MSDN (služba pro vývojáře) a na Technetu (služba pro systémové správce), a také pro zákazníky s hromadnou licencí. Číslo sestavení je 7601.17514.101119-1850. Ke stažení pro každého a skrze Windows Update bude SP1 zpřístupněn dvaadvacátého. Teprve tehdy budou zveřejněny také průvodní poznámky k vydání (Release Notes).

Po instalaci SP1 je možné uvolnit docela dost diskového prostoru pomocí nástroje na vyčištění disku a v něm volby vymazání systémových souborů, pokud tam takovou naleznete. Podle Microsoftu by se o to měli pokusit jen uživatelé pokročilí.

Nové instalace Windows 7 je rychlejší a lepší instalovat z média, které SP1 již obsahuje: takzvaně splipstreamované obrazy ISO (obrazy instalačního disku s již zabudovaným SP1) budou prý také ke stažení, a to pro OEM partnery a pro předplatitele MSDN a Technetu.

Konečná samostatná instalace SP1 má obsahovat všech 36 základních jazyků uživatelského rozhraní Windows — tedy i češtinu. Ve Windows 7 by se po instalaci nemělo pro uživatele změnit nic podstatného, jen bude opravena řada chyb. Nové funkce však dostane Windows Server 2008 R2; týkají se především virtualizace a vzdáleného přístupu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud