Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kingston uvádí na trh novou generaci paměťových karet SDXC

redakce 03.06.2010

Společnost Kingston dnes oznámila, že uvádí na trh novou generaci paměťových karet Kingston SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) UHS-1 Class 10, které mají patřit k nejrychlejším kartám na trhu a v budoucnu se budou dodávat s kapacitou až do 2 TB. Není ovšem zpětně kompatibilní s kartami SD a SDHC.

Ačkoli je dnes na trhu jen poměrně málo výrobků, které jsou s technologií SDXC kompatibilní, stále více produktů je navrhováno právě se slotem pro SDXC. K oblíbeným zařízením, která využijí dodatečnou rychlou paměť, patří fotoaparáty, videokamery, HDTV, přehrávače Blu-ray, navigační přístroje, mobilní telefony a počítače. Čtečka Kingston 19-in-1 Media Reader (položka Kingston č.: FCR-HS219/1) je kompatibilní s kartami SDXC za předpokladu, že se připojí k počítači s operačním systémem, který podporuje formátování exFAT.

Karta Kingston SDXC je kompatibilní s paměťovou kartou SDA Memory Card Standard Version 3.01, UHS-1. Zkratka UHS-1 znamená Ultra-High Speed Bus 1, což je nová architektura karet SDXC určená k tomu, aby se dosáhlo maximální přenosové rychlosti 104 MB/s, a v budoucnosti až 300 MB/s. Karty SDXC využívají systém souborů exFAT a nejsou zpětně kompatibilní s kartami SDHC ani SD. Novinka od firmy Kingston nabízí rychlost čtení až 60 MB/s a zápisu až 35 MB/s.

Karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10 budou k dispozici  po celém světě koncem června za doporučenou maloobchodní cenu  12 664 Kč vč. DPH. Vztahuje se na ně doživotní záruka. Více informací o kompatibilitě karet SDXC najdete na stránkách www.sdcard.org/consumers/using_sdxc/.

 

Technický popis a vlastnosti karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10:

 

·         Kapacita: 64GB

·         Rozměry: 24mm x 32mm x 2,1mm

·         Hmotnost: 2,5 g

·         Rychlost: minimální rychlost přenosu dat 10 MB/s (Class 10); čtení až  60 MB/s; zápis 35 MB/s

·         Mód sběrnice:  Verze 1, UHS104, až 104MB/s

·         Provozní teplota: -25º C až 85º C

·         Skladovací teplota: -40º C až 85º C

·         Napětí: 3,3 V

·         Specifikace: vyhovuje specifikaci SD Card Association card 3.01

·         Ochrana dat:  Podpora CPRM (Content Protection for Recordable Media)

·         Zabezpečení: zabudovaný přepínač pro ochranu proti zápisu pomáhá předcházet náhodné ztrátě dat

·         Kompatibilita: s hostitelskými zařízeními SDXC; není kompatibilní se zařízeními SDHC a standardními přístroji a čtečkami SD

·         Systém souborů: exFAT

·    Podporovaný operační systém: Windows 7, Windows Vista (SP1 nebo pozdější), Windows XP (SP2 nebo pozdější) s aktualizací exFAT

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud