Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kolik bude stát iPhone 14? Ruský obchod už ho prodává a je to pořádná pálka

Jakub Fišer 01.06.2022

Apple by měl novou řadu iPhone 14 představit v září nebo říjnu, celý technologický svět se na to již připravuje. Jak se ale premiéra blíží, vyvstávají otázky, jako třeba, kolik bude iPhone 14 stát? To v tuto chvíli nelze přesně říct, ruský obchod Caviar se ale snaží nabídnout odpověď.

Tento e-shop ze země, která vyprovokovala krvavý válečný konflikt na Ukrajině, nabízí již přes deset let speciálně upravené iPhony, iPady, hodinky Apple Watch, ale také zařízení od Samsungu nebo Huawei. A protože jde o ruský obchod, není nouze o zlato, drahé kameny, platinu, luxusní kůži a další “velkomožné” materiály.

K překvapení všech se právě na e-shopu Caviar objevil nepředstavený iPhone 14 Pro, a to hned v několika prémiových úpravách. Caviar dokonce nabízí pohled na nejnovější jablečný smartphone, který vychází z úniků Jona Prossera a dalších tipérů – tedy ten s dvojitým průstřelem namísto výřezu u iPhonu 13 a starších.

Ruské iPhony za stovky tisíc korun

A jaké přepychové varianty iPhonu 14 Pro a Pro Max tedy Caviar nabízí? Tak například černý karbonový s cenou 8930 dolarů (207 tisíc korun bez daně), limitovanou edici z 24karátového zlata a bílé krokodýlí kůže s cenou 9400 dolarů (218 tisíc korun bez daně) anebo zlato-černou edici s kůží z krokodýla, 24karátovými zlatými pláty a ručním gravírováním. Cena této varianty? Od 9490 dolarů, tedy asi 221 tisíc korun bez DPH.

Pro náročnější je tu pak například verze pojmenovaná Honey Bee, kterou ocení zejména náruživí včelaři. Záda jsou z prémiové kravské kůže, obsahují však plástvovou mozaiku ze zlata s vytvarovanými včelami. Cena je 9680 dolarů, což činí v přepočtu bezmála 225 500 korun bez DPH.

Ty nejnáročnější pak potěší varianta iPhone 14 Pro jménem “Parade of the Planets Golden”, která stojí těžko uvěřitelných 19 290 dolarů, v přepočtu skoro 450 tisíc korun (opět bez DPH). Za tyto peníze dostanete tělo z černého titanu, originální a funkční zlaté hodiny na zádech a vedle nich emblémy se skutečnými úlomky tsarevského a čeljabinského meteoru.

Jak je patrné, ceny iPhonu 14 Pro v obchodě Caviar se ani náznakem neblíží těm, které očekáváme přímo od Applu. Přesto, pokud by měl někdo zájem a prostředky na takto vyvedené přístroje, má jedinečnou možnost. iPhony od Caviaru jsou totiž téměř vždy exkluzivní limitovanou edicí.

Zdroj: Caviar.global


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme