Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompakt s výměnnými objektivy pro fotografování i natáčení

redakce 19.09.2012

Společnost Panasonic představila v rámci veletrhu Photokina v Kolíně nad Rýnem nový kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy Lumix GH3. Přístroj třídy Micro 4/3 je určen pro náročné uživatele, kteří chtějí fotografovat, nebo natáčet videozáznamy. Záznam v rozlišení Full-HD (1080p) a ve formátu AVCHD či MOV1 natáčí rychlostí 50 okének za vteřinu s datovým tokem až 72 Mb/s ve standardu All-Intra.

Přístroj je vybaven novým snímačem Live MOS s rozlišením 16,05 megapixelů, který se ve spolupráci s vylepšeným obrazovým procesorem Venus Engine dokáže lépe než v předchozích verzích vyrovnat s šumem ve fotografiích. Fotoaparát umožňuje zvýšit citlivost na mimořádné hodnoty ISO 12800 nebo dokonce ISO 25600. To se hodí například při fotografování sportu v hale, při fotoreportážích v nepříliš nasvícených interiérech.

Lumix GH3 s hmotností 550 g je odolný proti vlhkosti i prachu, fotografování navíc ergonomicky usnadňuje přídavný grip se záložní baterií. Při tvorbě kompozice lze využít displej s úhlopříčkou 7,6 cm na zadní straně s rozlišením 614 000 pixelů, ale také elektronický hledáček s 1 744 000 pixely. Jak displej, tak hledáček využívají technologie OLED.

Sportovní a akční fotografy potěší rychlé sekvenční snímání (6 obr/s v plném rozlišení, při rozlišení 4 MPix dokonce 20 obr/s). K dispozici je výklopný blesk a konektor pro externí mikrofon a sluchátka. Většinu hlavních parametrů lze nastavit přímo pomocí tlačítek a příkazových koleček. A snadné je i prohlížení a sdílení hotových fotografií a videozáznamů – díky Wi-Fi a podpoře DLNA lze obsah zobrazit prostřednictvím domácí sítě na TV obrazovce nebo na monitoru počítače, k ovládání samotného fotoaparátu je navíc možné použít chytrý telefon nebo tablet.

Panasonic Lumix GH3 bude k dispozici od prosince tohoto roku. Prodávat se bude samotné tělo (cena kolem 32 000 Kč), GH3H s objektivem 14-140mm (cena kolem 45 000 Kč) a GH3A s objektivem 12-35mm (cena kolem 55 000 Kč)

Vedle GH3 byl představen i nový světelný teleobjektiv vyšší třídy pro fotoaparáty Micro 4/3. Model Lumix G X Vario 35-100 mm má konstantní světelnost f2,8 v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti, která odpovídá 70-200 mm u klasického fotoaparátu. Zároveň je vybaven stabilizátorem Power O.I.S. Hodí se pro sportovní záběry nebo pro pouliční reportáže v horším světle, případně pro fotografování divokých zvířat v přírodě. Objektiv váží 360 gramů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud