Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompakt se senzorem zrcadlovky

redakce 11.03.2013

Společnost Nikon má v nabídce novinku - kompaktní fotoaparát s výkonem digitální zrcadlovky. Má velký snímač CMOS formátu DX s rozlišením 16,2 milionů pixelů a objektiv s pevným ohniskem 28 mm a světelností f/2,8.

 

Fotoaparát Coolpix A s rozlišením 16,2 milionů pixelů se hodí například na reportážní fotografii. Jde o nejmenší fotoaparát na světě se snímačem formátu DX (23,6 × 15,6 mm), který nemá kvůli zachování ostrosti antialiasingový filtr. Společně se systémem zpracování obrazu Expeed  2, který se také používá v modelech digitálních jednookých zrcadlovek, zaručuje vysoký výkon a kvalitu.

 

Při snímání ve slabém světle nebo při fotografování rychle se pohybujících objektů zajišťuje vysoká citlivost (ISO 100–6 400, rozšířitelná na ISO 25 600) fotografie s detaily a minimálním šumem. Chcete-li kontrolovat kvalitu světla, můžete využít šest různých nastavení funkce Active D-Lighting, připojit kompatibilní externí blesk nebo použít redukční kroužek UR-E24 pro možnost nasazení filtrů (46 mm) nebo sluneční clony (HN-CP18). Fotoaparát lze dále dovybavit Wi-Fi modulem WU-1a, GPS modulem GP-1 a dalším příslušenstvím.

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností 18,5 mm (ekvivalent 28 mm) a světelností f/2,8 nabízí detaily v celém clonovém rozsahu. Režimy expozice P/S/A/M poskytují větší kontrolu a dva uživatelské režimy umožní vyvolat upřednostňovaná nastavení fotoaparátu. Zaostřovací prstenec objektivu umožňuje manuální zaostřování a ruční přeostření v režimu autofokusu.

Model Coolpix A také podporuje 14bitová komprimovaná obrazová data ve formátu RAW (NEF), která jsou pohodlně kompatibilní s formátem používaným v digitálních jednookých zrcadlovkách. RAWy lze upravit přímo ve fotoaparátu na velkém LCD displeji s úhlopříčkou 3 palce s 921 000 body. Funkce Picture Control umožňuje upravit nastavení kontrastu a barvy (Standard, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina nebo Uživatelské nastavení) pro aktuální situaci. Chcete-li si se svými fotografiemi užít nějakou zábavu, můžete je vylepšit na místě díky široké nabídce efektů filtru, například režimu Selektivní barva, který převede fotografie na monochromatické a pak přidá barvu podle vašeho výběru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme