Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompaktní herní desktop s mimozemšťanem

redakce 23.01.2012

Dell oznámil uvedení malého herního desktopu řady Alienware. Krabička o velikosti 35 x 30 x 10 cm obsahuje hardware, který v pohodě stačí k přehrávání moderních her, i když s ohledem na rozměry samozřejmě nelze čekat obří výkon.

V rodině herních desktopů Alienware představuje model X51 toho nejmenšího příbuzného. Rozměry okolo 35 x 30 x 10 cm se blíží herním konzolím, takže se vejde jak na pracovní stůl, tak pod televizi. Díky slotové optické mechanice jej lze používat jak nastojato, tak naležato. I když se jedná téměř o small-form-factor PC, podle výrobce lze nejdůležitější komponenty (CPU, grafická karta, HDD) v budoucnu měnit. S ohledem na rozměry a na omezený výkon zdroje (240W, popř. za doplatek 330 W) ale musíme brát tento údaj s rezervou. Například výkonná grafika Radeon HD 6970 měří na délku v referenční podobě 29 cm, takže do 30cm skříně asi vložit nepůjde.

Podle obsahu peněženky si lze zvolit modely s procesorem Intel Core i3 až Intel Core i7, deska podporuje max. 8 GB RAM, grafické karta může být buď nVidia GF GT 545, nebo GF GTX 555. Pro propojení s okolím slouží tomuto mimozemšťanovi dva USB 3.0 porty, šest USB 2.0 portů, HDMI 1.4, LAN (gigabit), Wi-Fi 802.11n a digitální audiokonektory SPDIF. Hmotnost minipočítače je cca 5,5 kg. V obchodech se má objevit během března, ale cenu Dell zatím nezveřejnil.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud