Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompaktní Panasonic Lumix G3 s výměnnými objektivy

redakce 12.05.2011

Společnost Panasonic představila fotoaparát Lumix G3, který má být s rozměry 95 x 56 x 19,4 mm nejmenším a nejlehčím fotoaparátem s výměnnými objektivy a hledáčkem na trhu.

Lumix G3 je vybaven snímačem Live MOS s rozlišením 16 megapixelů v kombinaci s obrazovým procesorem Venus Engine FHD. Přístroj potěší i milovníky akční fotografie – v režimu sekvenčního snímání dokáže v plném rozlišení fotografovat rychlostí 4 fps, při sníženém rozlišení pak 20 fps. S G3 lze podle výrobce fotografovat či natáčet i při vyšších hodnotách ISO bez obav ze ztráty detailů. Hladina šumu klesla v porovnání s předchozími modely téměř o 70%. To výrazně usnadňuje fotografování ve slabém světle bez blesku či stativu.

Hledáček má rozlišení 1 440 000 bodů a lze jej používat nejen při fotografování, ale též při natáčení videozáznamů, což nenabídne žádná zrcadlovka.  Kromě hledáčku je možné pro náhled scény při fotografování i natáčení použít i dotykový otočný LCD panel s úhlopříčkou 7,6 cm. Podobně jako u jiných fotoaparátů Panasonic systému Micro 4/3 je dotykové ovládání určeno nejen k pohybu v menu, ale také k ostření. Dotyk panelu lze použít i místo stisku spouště. Panel je navíc výklopný a otočný, což usnadňuje fotografování z nezvyklých úhlů – třeba od pasu nebo nad hlavou v davu.

Panasonic Lumix G3 poslouží i jako videokamera. Při natáčení lze podobně jako při fotografování automaticky ostřit pouhým dotykem panelu. Videozáznam se natáčí v rozlišení Full-HD (1920 x 1080) frekvencí 50i a ukládá se ve formátu AVCHD.

Funkční výbava fotoaparátu nabízí celou řadu dalších vylepšení. Uživatelé se mohou těšit například na přesnější automatické ostření – Lumix G3 využívá metodu porovnání kontrastu a přesnost zaostření se zvýšila především při použití nízkých clonových čísel. Kreativní fotografové ocení bohatou nabídku obrazových stylů a barevných efektů, funkce Photo Style umožňuje navíc nastavit a uložit vlastní hodnoty barevného podání. Také režim inteligentní automatiky se dočkal vylepšení – nová verze s označením iA Plus nabízí například působivé rozostření pozadí nebo zdokonalený systém rozpoznávání tváří přátel.

Fotoaparát bude k dispozici od srpna v několika barevných verzích – hnědé, červené a tradiční černé. K dostání bude za maloobchodní cenu kolem 15 000 Kč.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud