Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompaktní "zrcadlovka"

redakce 13.06.2011

Panasonic představil nejlehčí fotoaparát s výměnnými objektivy. Jmenuje se Panasonic Lumix GF3 a váží pouhých 222 g. Je vybavený snímačem Live MOS Micro 4/3 s rozlišením 12,1 MPix a umožňuje nahrávat i Full HD video a fotografovat 3D.

Kapitoly článku

Panasonic uvádí na český trh fotoaparát Lumix GF3 systému Micro 4/3, jehož váha je pouhých 222 g. V případě GF3 přitom podle výrobce nemusíte ustoupit od svých představ o kvalitě snímků a dokonce ani videí. Nový model se ovládá pomocí vylepšeného systému inteligentní automatiky, manuálně či přes velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm. Dotekem displeje lze měnit nastavení fotografických parametrů v menu, ale také ostřit, případně nastavit stupeň rozostření pozadí. Malý a lehký fotoaparát s výměnnými objektivy zaujme tenkým a elegantním tělem s hliníkovou povrchovou úpravou. Je vybavený snímačem Live MOS Micro 4/3 s rozlišením 12,1 MPix. 

Zdokonalená automatika

Režim inteligentní automatiky nechybí ani u modelu GF3 a dočkal se nové verze s označením iA+. Uživatelé tak mohou využít některé nové vlastnosti – dotykem lidského obličeje na displeji se například automaticky aktivuje portrétní motivový program, dotykem pozadí zase zapneme režim pro fotografování krajiny. Režim rozpoznávání tváře si zase pamatuje obličeje lidí, které uložíme do paměti přístroje, a fotoaparát je následně dokáže automaticky vyhledat a označit.

 

Video a 3D

Kromě fotografování obstojí GF3 i jako kvalitní videokamera. Videozáznam natáčí ve vysokém rozlišení 1080i frekvencí 25 okének za vteřinu a ukládá ve formátu AVCHD. Fotoaparát umožňuje při natáčení neustále přeostřovat na vybraný motiv, i když se pohybuje. K natáčení slouží samostatná spoušť.
Panasonic Lumix GF3 je kompatibilní se všemi objektivy pro systém Micro 4/3, které v současnosti pokrývají rozsah odpovídající 17-600 mm u klasického fotoaparátu. Výhodou je také možnost fotografování nebo natáčení ve 3D, kterou umožňuje speciální objektiv LUMIX G 3D 12.5mm / F12.
Zájemci si mohou vybrat ze tří barevných provedení – černého, červeného a hnědého. K dispozici budou za maloobchodní cenu pod 15 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud