Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konec předsudků – Mac OS je děravější než Windows!

redakce 26.02.2015

Společnost GFI zveřejnila podrobnou analýzu nejzranitelnějších aplikací a operačních systémů za rok 2014. A výsledky jsou opravdu překvapivé!  

Chtěli byste vědět, jaké programy jsou nejrizikovější, jaké operační systémy jsou nejvíce děravé, nebo jaké trendy se v oblasti zranitelností v loňském roce objevily? To vše a mnohem více vím prozradí zpráva společnosti GFI (viz http://jdem.cz/brr4w3) vycházející z údajů americké National Vulnerability Databáze (http://nvd.nist.gov/).

Mezi nejzajímavější informace patří rapidní nárůst počtu zranitelností – ve srovnání s loňským rokem vzrostl počet detekovaných (!) zranitelností přibližně o polovinu.

04-gfi-pocetzran-nahled

Naopak rozložení zranitelností je podobné loňskému roku – převládají středně nebezpečné zranitelnosti, ale zároveň ty nejnebezpečnější tvoří přibližně čtvrtinu ze všech hrozeb. 04-gfi-pocetzran2-nahled

Pravděpodobně největším překvapením je žebříček nejzranitelnějších operačních systémů. Navzdory předsudkům nejsou Windows nejen na prvním místě, ale dokonce se nedostaly ani do první trojky! Na prvních místech jednoznačně dominují operační systémy od společnosti Apple, a to jak v celkovém počtu zranitelností, tak i z hlediska nejvíce nebezpečných hrozeb.

  04-gfi-pocetzran3-nahled

Kompletní zprávu najdete na adrese www.gfi.com/…ons-in-2014/.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud