Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konec značky Nokia? Nové finské telefony se možná budou jmenovat jinak

Jakub Fišer 12.09.2023
Zdroj: Nokia / G42 press kit

Legendární finské značce Nokia, dlouholetému vládci trhu s mobilními telefony, možná zvoní umíráček. Nokia totiž již není sama sobě pánem, v roce 2016 se dostala do holdingu HMD Global. A právě tato firma aktuálně přemýšlí, co se značkou dál.

Kapitoly článku

„S potěšením oznamuji významný milník ve vývoji společnosti HMD – zakládáme originální značku HMD. Můžete očekávat nové portfolio mobilních zařízení značky HMD, stejně jako zařízení Nokia a spolupráci s novými zajímavými partnery,“ uvedl na profesní síti LinkedIn zakladatel a ředitel holdingu HMD Global Jean-Francois Baril.

HMD Global sídlí ve finském Espoo a stará se mimo jiné o značku Nokia Mobile, tedy vývoj a výrobu mobilních telefonů, tabletů a dalších přístrojů. Nokia a její telekomunikační technologie jsou od HMD Global odděleny.

Telefony Nokia a HMD

Šéf HMD Global oznámil, že firma zakládá vlastní značku, která bude aktuálně fungovat v dualitě s telefony Nokia. V tuto chvíli není jasné, jak rychlý konec to předznamenává pro starou známou Nokii. Baril uvedl, že telefony Nokia budou stále dostupné, bude ale záležet, jak dlouho.

A také bude záležet na tom, jak moc bude HMD své telefony odlišovat od těch se značkou Nokia. Ohledně specifikací, či alespoň zacílení na určité zákaznické skupiny, HMD zatím mlčí: „Samostatně vstupujeme na trh a chceme vytvořit nový svět telekomunikací zaměřený na potřeby spotřebitelů.“

Jeden z názorů je, že HDM Global bude produkovat vlajkově zaměřené smartphony s důrazem na udržitelnost, kterou známe z telefonů Nokia. Jiný pohled tvrdí, že HMD se více zaměří na Čínu, kde Nokia ještě nedávno měla docela solidní nabídku produktů.

Zdroj: LinkedIn


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit



Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud