Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konečně přizpůsobený pro Windows 10 21H1: praktický nástroj pro Hlavní panel získal důležitou aktualizaci

Jiří Palyza 04.06.2021

V systému Windows je Hlavní panel ústředním ovládacím prvkem. I přesto ale Microsoft jeho potenciál příliš nevyužívá. Pomocí bezplatného nástroje »7+ Taskbar Tweaker« to ale můžete změnit. Freeware nyní obdržel důležitou aktualizaci, aby se předešlo problémům s kompatibilitou s verzí 21H1.

Hlavní panel je ústředním prvkem pracovní plochy systému Windows. O to více zamrzí, že Microsoft nabízí jen omezené možnosti jeho přizpůsobení. Lékem na tuto bolest může být Taskbar Tweaker 7+, který je na trhu už deset let. Přidává na Hlavní panel několik zajímavých funkcí, které by nebylo snadné obnovit ani pomocí zásahu do registru ve Windows. Můžete si jeho pomocí nastavit chování ikon, ovládat jejich seskupování a upravit volné místo na Hlavním panelu podle svých potřeb.

V nedávno vydané verzi 5.11.1 už je v nástroji 7+ Taskbar Tweaker opraven problém s kompatibilitou, který vznikl v souvislosti s květnovou aktualizací Windows 10 21H1. Kromě toho výrobce nedávno opravil i některé drobné chyby. Kompletní změny najdete v detailním dokumentu na stránce výrobce.

taskbartweaker-logo

7+ Taskbar Tweaker 5.11.1

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí nástroje 7+ Taskbar Tweaker si můžete nastavit Hlavní panel v systémech Windows 7, 8.x a 10 podle vlastních představ.

Stáhněte si

 

7+ Taskbar Tweaker: užitečný software, který je k dispozici i v přenositelné verzi

taskbartweaker

Ladění Hlavního panelu: nástroj Taskbar Tweaker umožňuje lehký tuning základního ovládacího prvku Windows. | Zdroj: 7+ Taskbar Tweaker

Program Taskbar Tweaker 7+ můžete nainstalovat standardním způsobem, nebo můžete v instalačním programu vybrat možnost »Portable«. Nástroj o velikosti pouhých 1,4 MB nabízí tři oblasti: první z nich se týká nastavení ikon na Hlavním panelu. Jak se tlačítka chovají při kliknutí myší? Zobrazuje systém Windows náhled tzv. efektu najetí myší, nebo ne?

Ve druhé oblasti ještě doladíte seskupování prvků na Hlavním panelu. Třetí obsahuje další možnosti nastavení: mimo jiné můžete definovat akce, které určují co se má stát, když kliknete do volného prostoru Hlavního panelu. Nebo můžete jednoduše skrýt tlačítko Windows.

Hlavní panel podle vašich představ

7+ Taskbar Tweaker je velmi užitečný nástroj, který dovoluje provést řadu praktických nastavení Hlavního panelu. Neexistuje dokonalé univerzální nastavení pro všechny uživatele. Proto je nejlepší s funkcemi experimentovat a najít nejužitečnější vylepšení Hlavního panelu, které by vám nejvíce sedělo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme