Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konvertibilní ThinkPad Yoga a Yoga 2 Pro

redakce 05.09.2013

Společnost Lenovo představila na výstavě spotřební elektroniky IFA 2013 v Berlíně řadu nových produktů do portfolia vícerežimových zařízení.

K horkým novinkám patří konvertibilní Ultrabook IdeaPad Yoga 2 Pro, nástupce úspěšného 13,3palcového modelu IdeaPad Yoga, a ThinkPad Yoga, který byl navržený speciálně pro firemní uživatele. Kromě toho Lenovo představilo nové 14 a 15palcové ultrabooky s duálním režimem Lenovo Flex a All-in-One (AIO) počítač Flex 20.

Yoga 2 Pro

Ultrabook IdeaPad Yoga 2 Pro má 13,3palcovou QHD+ dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením a 10bodovým multidotykovým ovládáním. Rozlišení činí 3 200 × 1 800 bodů v poměru stran 16:9, což odpovídá čtyřnásobku vizuální přehlednosti původního HD+ (1 600 × 900) displeje notebooku IdeaPad Yoga a představuje nejvyšší rozlišení displeje, jaké je dnes na trhu dostupné. 350nit IPS displej nabízí široký pozorovací úhel 178 stupňů.

Mobilní IdeaPad Yoga 2 Pro je tenčí a lehčí (15,5 mm, 1,39 kg) než předchozí model. Stejně jako u předchozího modelu mohou uživatelé využívat čtyři režimy: notebook, tablet, stojan nebo stan. IdeaPad Yoga 2 Pro disponuje pokročilými technologiemi, takže si uživatelé mohou vybrat z procesorů až Intel Core i7 ULT 4. generace a až 512 GB SSD. Ultrabook dále nabízí Intel WiDi pro streamování obsahu bezdrátově do televizoru, Dolby Home Theatre v4 a až devět hodin provozu na baterie. Nově také disponuje podsvícenou klávesnicí. IdeaPad Yoga 2 Pro, který je vybaven systémem Windows 8.1, se bude dodávat ve svých charakteristických barvách stříbrné a oranžové.

IdeaPad Yoga 2 Pro je vybavena také speciální funkcí „Yoga Picks“, která navrhuje v závislosti na režimu přístroje vhodné aplikace. Navíc je IdeaPad Yoga 2 Pro dodáván s aplikacemi vytvořenými speciálně pro jeho čtyři režimy. V režimu notebooku umožňuje Phone Companion uživatelům kopírovat obsah z dokumentů nebo webových stránek a odesílat informace do jejich telefonů v textové zprávě. Yoga Photo Touch umožňuje v režimu tabletu upravit nebo retušovat fotografie pomocí pohybů prstů na 10bodovém multidotykovém displeji. Yoga Camera Man vytvořený pro režim stojanu umožňuje uživatelům pořizovat fotografie s efekty, jako lomo, 4-v-1, makro, GIF a dalšími. Yoga Chef v režimu stanu zase bezdotykovým ovládáním usnadňuje listování recepty v aplikacích pro vaření.

Díky displeji s vysokým rozlišením nebude základní cena nikterak nízká. Startuje přibližně na 36 tisících korun.

ThinkPad Yoga pro byznys

ThinkPad Yoga, který si propůjčuje čtyřrežimový design modelu IdeaPad Yoga, se svou výkonností, produktivitou a bezpečnostními funkcemi nabízí firemním zákazníkům široký prostor pro vlastní přizpůsobení. 12,5palcový ThinkPad Yoga ze slitiny hořčíku nabízí vizuální zážitek z multimédií, a to díky Corning Gorilla Glass HD IPS nebo FHD IPS displeji.

ThinkPad Yoga je navíc vybaven unikátním systémem „lift and lock“ vytvořeným pro režim tabletu. Systém automaticky zamkne klávesy a zarovná je do jedné roviny pro kompaktní vzhled. ThinkPad Yoga má klíčové výkonnostní technologie, které firemní uživatelé potřebují. Nabízí výběr 4. generace procesorů až Intel Core i7 a celodenní výdrž baterie. ThinkPad Yoga rovněž reaguje na hlasový vstup, takže uživatelé mohou např. chatovat pomocí instant messaging aplikací, přehrávat svou hudbu a vyhledávat na webu, aniž by hnuli prstem. Pro rozšířenou pracovní plochu se samostatně prodávaná dokovací stanice Lenovo OneLink, která je vybavena USB porty, mini-HDMI připojením, gigabitovým Ethernetem a dalšími možnostmi. Manažeři by si měli připravit minimálně 25 tisíc korun.

Flex 14 a 15: Různé režimy pro práci i zábavu

14,1palcové a 15,6palcové Ultrabooky Flex s duálním režimem jsou více než tenké a lehké notebooky, které je možné překlopit o 300 stupňů do režimu stojanu. Díky tomu je mohou uživatelé mnohem pohodlněji ovládat. Oba dva modely jsou navíc již prodeji i v ČR.

S 10bodovým multidotykovým ovládáním umožňuje Flex snadnou práci a použití operačního systému Windows 8. S výdrží až devět hodin jsou zařízení Flex 14 a 15 mobilní a plně připravené pro práci díky až čtvrté generaci procesorů Intel Core ULT i7, až Nvidia GT 740M diskrétní grafice, až 1 TB úložného prostoru a volitelným SSD nebo SSHD pro modely Ultrabook. Displej je volitelný HD 1 366 × 768 nebo Full HD 1 920 × 1 080. Cena ultrabooků Flex bude začínat na úrovni 13 tisíc korun.

Flex 20 AIO

Kompaktní Flex 20 je zasazený do 20,5 mm tenkého hliníkového pláště. Do výbavy patří bezrámový 19,5palcový HD (1 600 × 900) IPS 90° naklápěcí displej, 500GB HDD nebo SSHD úložiště a až Intel Core i7 procesory 4. generace.

Čím však Flex 20 opravdu překvapí a potěší, tím je jeho schopnost přeměnit se z režimu stojanu do režimu tabletu. Když je Flex 20 položený jako tablet, otevře se rozhraní Aura (představené již dříve u Lenovo Horizon Table PC). V tomto režimu mohou uživatelé vyzvat ostatní k hraní her, které je možné zakoupit v obchodě Lenovo App. K dispozici jsou také předem nainstalované aplikace, jako je Raiding Company Ubisoft a nově vytvořené hry od společnosti Lenovo včetně Omnitapps Pack Puzzle Media pro tvorbu zábavných video-puzzle a Omnitapps Educational Suite s řadou paměťových a výukových her spolu s ostatními hrami od Lenovo, jako je Fishing Joy, Air Hockey a Roulette.

V nabídce příslušenství najdeme pákové ovladače, strikery a e-kostky, které umožňují až čtyřem hráčům vychutnávat si oblíbené hry, případně mohou hráči využít 10bodové multidotykového ovládání. Na rozdíl od většiny AIO myslí Flex 20 i na mobilitu díky vestavěné Wi-Fi a akumulátoru pro snadný pohyb po celém domě nebo kanceláři. Uživatelé jej mohou odpojit od elektrické sítě a provozovat až tři hodiny bez nabíjení. Flex 20 bude v prodeji od října za cenu kolem 25 tisíc korun.

Smartphony: v Evropě zatím ne

Na stánku Lenovo byla k vidění také kompletní nabídka Smartphonů, se kterými slaví čínský výrobce na asijském trhu velké úspěchy. Tenká a lehká zařízení s různými velikostmi úhlopříček (například Vibe X Smartphone s 5“ IPS FullHD displejem, tloušťkou 6,9 mm, hmotností 123 g a 13Mpx fotoaparátem) se ovšem, minimálně do příštího roku, na Evropský trh nedostanou.

Zdroj: TZ Lenovo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud