Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konzervativní ultrabook za slušnou cenu

redakce 03.10.2012

Lenovo uvádí na trh ultrabook ThinkPad T430u se 14“ displejem, odolným tělem, plnohodnotným LAN konektorem a hmotností 1,8 kg. Vychází z tradice řady ThinkPad „T“ a bude se prodávat za cenu od 26 990 Kč.

 

 

 

Ceny jednotlivých konfigurací Lenovo ve své tiskové zprávě neuvedlo, ale při pohledu do ceníků to vypadá, že nejlevnější varianta ThinkPadu T430u bude osazena procesorem IvyBridge Intel Core i5-3317U, 4 GB RAM, DVD mechanikou a 500GB HDD diskem s 24GB SSD akcelerací. 14“ matný displej má klasické rozlišení 1366 x 768 bodů, ultrabook je osazen dvěma porty typu USB 3.0, plnohodnotným LAN konektorem, HDMI videovýstupem a navíc ještě miniDisplayPortem. Ve vyšších konfiguracích pak najdeme i dedikovanou grafiku GeForce a plnohodnotné SSD disky.

Podle výrobce je notebook zasazen do šasi s maximální tloušťkou 21 mm a konstrukce T430u je vybavena kovovými prvky, díky kterým získává potřebnou odolnost. Pevný disk je aktivně chráněný proti poškození otřesy pomocí technologie Active Protection System. Bezpečnost dat je zajištěna kombinací bezpečnostního TPM čipu a čtečky otisků prstů. I když už bohužel neobsahuje pohodlnou klávesnici, známou ještě z dob IBM, tradici povrchové úpravy nejvyšší třídy ThinkPadů u tohoto modelu zdá se Lenovo dodrželo. Tradičně je zde kromě touchpadu i Trackpoint a praktická lampička na horním okraji krytu displeje, která slouží k osvětlení klávesnice.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme