Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kritická záplata pro Flash

redakce 11.08.2011

Nezapomeňte!

Od úterý je uvolněna nová bezpečnostní záplata přehrávače‑zásuvného modulu Adobe Flash, a to jak pro systémy stolní (Windows, Linux, Mac, Solaris), tak pro Android. Stolní systémy nyní potřebují verzi 10.3.183.5. Na Androidu nyní potřebujete verzi 10.3.186.3. Nainstalovanou verzi ověříte návštěvou www.adobe.com/software/flash/about. Doporučujeme uložit adresu někam do záložek.

Předchozí verze jsou kriticky zranitelné — útočník by mohl získat přístup do systému. Adobe tvrdí, že si však není vědomo toho, že by zranitelností bylo skutečně zneužíváno.
 
Nový Flash stáhnete z get.adobe.com/flashplayer. Nedejte si nepozorně podstrčit nesouvisící přibalený software… Na Androidu získáte Flash z Android Marketu.

Máte‑li nainstalován Adobe AIR (samostatný vykonavač webových aplikací), potřebujete povýšit také ten, a to na 2.7.1, na Androidu pak na verzi 2.7.1.1961.

Adobe AIR obvykle sám nabídne stažení nové verze, jestliže spustíte aplikaci pro AIR. Ve Windows je jinak možno najít Adobe AIR UpdaterProgram FilesCommon FilesAdobe AIRVersions1.0Resources. Obvykle je nutno spustit jej dvakrát po sobě — napoprvé totiž ohlásí, že Adobe AIR je již nainstalován, a pak se teprve podívá na internet, zda není nová verze… Musíte jej zavřít a spustit znovu, aby nabídl její instalaci.

Adobe Reader X zatím nemá novější verzi než 10.1. Patrně stačí záplata pro AIR.

Google Chrome má Flash vestavěn, a proto stačí ověřit, že máte nejčerstvější Google Chrome. Ve stabilní distribuci je to k dnešku verze 13.0.782.112.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme